Zdjęcie wydarzenia Smak dolnośląskich pierników w trakcie Dolnośląskiego Targu Rolnego

Smak dolnośląskich pierników w trakcie Dolnośląskiego Targu Rolnego

Historyczne pierniki wytwarzane na Dolnym Śląsku, Legnicy i we Wrocławiu dostępne w jednym miejscu

26 listopada w trakcie Dolnośląskiego  Targu Rolnego we Wrocławiu przy ulicy Zwycięskiej  8 macie możliwość spróbowania smaku tradycyjnego sprzedawanego przed laty Schlesische Bauernbissen czyli piernika wytwarzanego lokalnie na Dolnym Śląsku.

Schlesische Bauernbissen były piernikami pojawiającymi się bardzo często na dawnych wrocławskich jarmarkach. Był to piernik wytwarzany najczęściej przez mieszkańców wsi i miasteczek i nie miał specjalnie wyszukanego składu, powstawał w większości z prostych lokalnych produktów, taki zwykły/niezwykły piernik śląski. Istnieje wiele przepisów na ten piernik, w tym konkretnym który możecie spróbować skład  to: melasa, cukier, maślanka, mąka, soda oczyszczona a z przypraw koper włoski i cynamon.

Poza Schlesische Bauernbissen będziecie mogli zakupić Bombę Legnicką, Węgielki Wałbrzyskie, Neisser Konfekt oraz pierniczki przekładane powidłami. 

Na terenie Dolnośląskiego Targu Rolnego swoje produkty oferują rolnicy oraz rzemieślnicy wytwarzający swoje wyroby z najwyższą troską i z dolnośląskich składników.

Liczba próbek jest ograniczona. Targ jest czynny od godziny 9.00 do 13.00

Dolnośląski Targ Rolny jest organizowany przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Galeria

Powiązane wydarzenia