Zdjęcie wydarzenia Space Tech Kids –  zajęcia dla dzieci i młodzieży

Space Tech Kids – zajęcia dla dzieci i młodzieży

Nadchodzi niesamowity, pełen kosmicznych, technologicznych i astronomicznych atrakcji październik.

Nadchodzi niesamowity, pełen kosmicznych, technologicznych i astronomicznych atrakcji październik. Space Tech Kids jest najnowszą inicjatywą stowarzyszenia WroSpace, stanowiącą cykl zajęć dla dzieci i młodzieży w zakresie technologii kosmicznych, astronomii oraz szeroko pojętych nowych technologii.

Dzięki współpracy z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych, zajęcia odbędą się w miejscu wyjątkowym – Centrum na Przedmieściu. Wydarzenie kierowane jest do dzieci i młodzieży z całej Polski. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Przygotowano bogatą ofertę warsztatów i spotkań zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych. Doświadczeni edukatorzy z WroSpace, wspierani przez młodzież z Klubu Astronomicznego Almukantarat i przyjaciół, przez cały październik przeprowadzą ponad 40 unikalnych zajęć.

Pośród bogatej ofert znaleźć można zajęcia z konstruowania, programowania, robotyki, lutowania i budowania układów elektronicznych, manualne, kreatywne, warsztaty fizyczne i wiele innych. Wszystkie zajęcia będą odbywały się w duchu STEM, część w formie IBL (nauczanie przez odkrywanie), a cześć metodą projektową. Niemal z każdych zajęć uczestnicy wyjdą ze stworzonym przez siebie projektem, który otrzymają na własność! Nie zabraknie także obserwacji astronomicznych na tarasie Centrum.

Wielkim finałem wydarzenia będzie wieczorny start balonu stratosferycznego, który wyniesie zbudowane przez dzieci i młodzież urządzenia: nawigacyjne oraz SSTV. Wszyscy uczestnicy będą odbierali, na swoich telefonach komórkowych, zakodowane obrazki, które drogą radiową będą wysyłane z kapsuły balonu.

Projekt współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu NOWEFIO.

Szczegóły wydarzenia:
wrospace.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia