Zdjęcie wydarzenia „Symfonia alpejska" reż. Cezary Tomaszewski

„Symfonia alpejska" reż. Cezary Tomaszewski

Najnowsze przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy „Symfonia alpejska.

Najnowsze przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy „Symfonia alpejska. Thriller spirytystyczno-pantomimiczny inspirowany postacią Wandy Rutkiewicz z muzyką Ryszarda Straussa" w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego (Premiera: 2 czerwca 2023) „Wanda żyje” – mówi Maria prawie dwadzieścia lat po zaginięciu córki na Kanczendzondze.

Wszystkim przyjaciołom Wandy tłumaczy, że w Himalajach znajduje się centrum duchowe świata, a w związku z tym, że świat, w którym Wanda dotychczas przebywała, ją zawiódł, postanowiła zamieszkać i zostać na zawsze w górach. […] żyje teraz w klasztorze […] w Tybecie, blisko duchowego pępka świata. Anna Kamińska Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci Symfonia alpejska. Thriller spirytystyczno-pantomimiczny inspirowany postacią Wandy Rutkiewicz z muzyką Ryszarda Straussa to symfoniczna pantomima akcji w dziewięciu krwawych obrazach pełnych miłości.

To fantazmatyczna historia zaginionego ciała Wandy Rutkiewicz, które nawiedza i wzywa zespół mimów do podjęcia swojej ostatniej wędrówki. Symfonia alpejska to droga przez górskie hale, zamieszkane przez białych, puszystych Yeti, przypominających papieży i zjawy, łudząco podobne do Tomaszewskiego; łąki spowite legendą Wandy, unoszącą się we mgle; tybetańskie klasztory na szczytach ośmiotysięczników; przydrożne zaśnieżone speluny odwiedzane przez bipów, nożowników, szulerów i inne wyimaginowane postaci.

To bezpowrotna droga, która znajduje swoje szczytowe zakończenie w Metamorfozach Richarda Straussa.

Szczegóły wydarzenia:
pantomima.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia