Sztuka dla życia – koncert, aukcja, kiermasz, warsztaty

„Sztuka dla życia” to wyjątkowe charytatywne wydarzenie artystyczne, którego celem jest zwiększanie świadomości na temat mukowiscydozy.

„Sztuka dla życia” to wyjątkowe charytatywne wydarzenie artystyczne, którego celem jest zwiększanie świadomości na temat mukowiscydozy. To genetyczna, nieuleczalna choroba, siejąca wielonarządowe spustoszenie w całym organizmie, odbierająca siły i oddech. Walka z mukowiscydozą okupiona jest olbrzymimi wyrzeczeniami, cierpieniem i bólem, a jej koszty leczenia są bardzo wysokie.

W ramach wydarzenia odbędzie się koncert, aukcja, kiermasz i warsztaty. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na leczenie dwóch podopiecznych fundacji Matio.

W programie:

  • Wystawa fotografii oraz prac plastycznych artystów z całej Polski oraz innych krajów: Austrii, Kosowa, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Indonezji, USA.
  • Warsztaty, m.in.: tworzenie naturalnych kosmetyków (dżemów do mycia Makutu), robienie makram, malarstwo olejne i akwarelowe, warsztaty wokalne
  • Kiermasz artystyczny, gdzie każdy będzie miał szansę znaleźć coś dla siebie lub na wyjątkowy prezent, m.in. wyroby ceramiczne, pachnące świece, własnoręcznie  stworzona biżuteria, opaski na głowę, ozdoby, plakaty, rysunki, obrazy, zakładki do książek, kartki okolicznościowe. Wszystkie wyroby artystyczne zostały przekazane na ten cel przez regionalnych twórców.
  • Kiermasz książek.
  • Koncert młodych artystów wrocławskich oraz gwiazdy wieczoru Anny Marii Mbayo z zespołem (w repertuarze piosenki Czesława Niemena).
  • Aukcja, na której pojawią się m.in płyty i portrety z autografami brytyjskiej piosenkarki Emeli Sandé, płyty z autografem Marcina Wyrostka, scenariusz Kogla Mogla wraz z autografami, zdjęcia Zuzi Kolskiej i  Mateusza Piesiaka.  

Organizatorzy zachęcają do przekazywania prac artystycznych, książek i innych przedmiotów na aukcję oraz do przeprowadzania w ramach wydarzenia warsztatów artystycznych. Są otwarci także na inne propozycje współpracy i pomocy. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy:

Galeria

Powiązane wydarzenia