Zdjęcie wydarzenia Sztuka dostępna – Instrukcja wejścia

Sztuka dostępna – Instrukcja wejścia

Wystawa poświęcona sztuce mediów prezentowana równocześnie online i w przestrzeni galerii Centrum Sztuki WRO.

Wystawa poświęcona sztuce mediów prezentowana równocześnie online i w przestrzeni galerii Centrum Sztuki WRO, które znów zaprasza do swojej galerii przy ul. Widok.

Począwszy od 16 marca WRO otworzyło swoje zbiory, pokazując w sieci cotygodniowe, tematyczne programy sztuki wideo i działań artystycznych, codziennie o godzinie 10.00 publikując kolejną pracę w prezentacyjnej witrynie online.wrocenter.pl. Wszystkie do tej pory prezentowane zestawy są w każdej chwili dostępne w sieci, towarzyszą im teksty z kuratorskimi komentarzami.

Od 26 maja zachęcamy już nie tylko do codziennych odwiedzin online, ale też wizyty w galerii, gdzie zobaczyć można premierowe projekcje nowych zestawów prac. Doświadczenie fizycznej obecności w galerii, przebywanie w niej w tym czasie, może być wyjątkowym aktem autorefleksji na temat form percepcji artystycznej.

Kilkadziesiąt tytułów dzieł, które nieprzerwanie od początku izolacji udostępnialiśmy na małych ekranach domowych urządzeń, w kolejnych cyklach tematycznych WROonline nie opuszczają sieci, ale teraz możemy widzieć je również w innym formacie i skali. Nadal w każdym tygodniu prezentowany jest sieciowo nowy zestaw tematyczny, codziennie inna praca, teraz jednak każdy nowy cykl, zanim zostaje w całości udostępniony na stronie, ma swoją premierę najpierw w galerii. Wyborem projekcji z zestawu można w przestrzeni wystawy dowolnie sterować, używając własnego smartfonu.

Wykorzystując ten czas na refleksję nad sztuką mediów, jej zróżnicowaną historią, rozmaitością form i wielością postaw artystycznych sięgnęliśmy do naszych zbiorów, do zapisów działań artystycznych: performansów, koncertów i akcji podejmowanych przez artystów, dokumentacji instalacji, wypowiedzi i komentarzy autorów przez lata realizujących i prezentujących w Centrum Sztuki WRO swoje projekty. Nie tylko dla przypomnienia wielu istotnych działań, ale też nowego zestawienia pozwalającego przedstawić obecne w sztuce mediów, wyrażane jej językiem zagadnienia, pytania, problemy.

Każdy z tygodniowych programów jest taką propozycją nowego tematycznego zestawienia 7 prac, niezobowiązującą próbą wniknięcia w najnowszą historię sztuki mediów, dającą zarówno przyjemność oglądania ale i inspirującą do własnych refleksji.

Szczegóły wydarzenia:
wrocenter.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia