Zdjęcie wydarzenia THIRD SKIN

THIRD SKIN

Prace z Sammlung Hoffmann i Schenkung Sammlung Hoffmann

Pochodzące z uznanej na arenie międzynarodowej kolekcji Eriki Hoffmann-Koenige (Sammlung Hoffmann i Schenkung Sammlung Hoffmann) prace zostały dobrane przez kuratorki: Dorothée Brill i Luise Richter, a ich tematyka porusza się po szerokim spektrum rozumienia granic.

Prezentowane na wystawie obiekty nie skupiają się jednak na granicach geograficznych i politycznych – mówią o granicach międzyludzkich z jednej strony i granicach artystycznych z drugiej. Poruszają wątki zacierania się granic tożsamościowych, przekraczaniu powszechnie uznanych norm – tak społecznych, jak i płciowych. Ale opowiadają też o granicach między malarstwem i rzeźbą, malarstwem i fotografią, rzeźbą i performansem, powierzchnią i przestrzenią, tym, co słyszalne i tym, co widzialne.

Negocjują – w artystyczny sposób – z granicami ludzkiego ciała, społecznymi klasyfikacjami, przypisaniem ról związanych z płcią czy głośnymi lub cichymi, zauważalnymi lub tymi mniej widzianymi, przesunięciami i zmianami, jakie coraz szybciej zachodzą w naszym świecie.

Szczegóły wydarzenia:
openheim.org

Galeria

Powiązane wydarzenia