Zdjęcie

VoiceLAB. Próby przy uchylonych drzwiach

Po kilkuletnich poszukiwaniach prowadzonych w ramach zamkniętej pracy organizatorzy otwierają drzwi „laboratorium” i zapraszają słuchaczy z zewnątrz.

Instytut Grotowskiego zaprasza na kilkumiesięczny cykl otwartych prób pracy, które rozpoczną się 7 maja 2021 w Studiu Na Grobli i będą kontynuowane w Otwartej Przestrzeni Kultury w kościele pw. św. Jana Nepomucena w parku Szczytnickim. Wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki. 

Materiał, który będzie można usłyszeć, jest wynikiem głębokiej fascynacji muzyką gruzińską oraz wieloletnich poszukiwań, mających na celu wydobycie pełni potencjału kryjącego się w harmonii. Poza poprawnym, czystym śpiewem leży brzmienie pełniejsze, niosące o wiele więcej muzycznych znaczeń, a nawet zdolne zmieniać powietrze między śpiewającymi a słuchaczami w geometryczną mozaikę. Próby otwarte są okazją do badania, jak przenosić jakości wypracowane w ramach głębokiej pracy laboratoryjnej, na sytuację wykonawczą.

Cykl otwartych prób skierowany jest do wszystkich miłośników muzyki, zarówno praktyków, jak i teoretyków. Prowadzą je Aleksandra Kotecka, Tomasz Wierzbowski i Krzysztof Paździora – w swoim laboratorium pracy z głosem VoiceLAB skupiają się przede wszystkim na wymiarze wertykalnym utworów, aby z każdej harmonii wydobyć maksimum brzmienia. Dzięki takiemu podejściu każdy interwał okazuje się jednostką, niosącą określone nastroje, napięcia i rozwiązania, same w sobie stanowiące rodzaj mikroopowieści, a więc stawiające przed wykonawcą wyzwanie, wymagające pełnego zaangażowania w działanie wokalne. 

Miejsca i terminy VoiceLAB

Studio Na Grobli, Instytut Grotowskiego, ul. Na Grobli 30/32

  • piątek, 7 maja, godz. 18.00 (brak wejściówek)

Otwarta Przestrzeń Kultury, kościół pw. św. Jana Nepomucena, al. Dąbska na terenie parku Szczytnickiego, w pobliżu Ogrodu Japońskiego - bezpłatne wejściówki 

  • piątek, 21 maja, godz. 18.00
  • sobota, 22 maja, godz. 16.00 i 17.30
  • piątek, 11 czerwca, godz. 18.00
  • sobota, 12 czerwca, godz. 16.00 i 17.30
  • wejściówki TUTAJ

Szczegóły wydarzenia:
grotowski-institute.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia