Zdjęcie wydarzenia Warsztaty filozoficzne „Książka a filozofia"

Warsztaty filozoficzne „Książka a filozofia"

Warsztaty „Książka a filozofia” to cykl spotkań realizowanych w ramach projektu GOTOWI NA KSIĄŻKOWE AKCJE, przeznaczonych dla dojrzałej publiczności.

Warsztaty filozoficzne „Książka a filozofia” to cykl spotkań realizowanych w ramach projektu GOTOWI NA KSIĄŻKOWE AKCJE, przeznaczonych dla dojrzałej publiczności. Odbędą się one w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego o godzinie 10.00 w dniach:

  • 8 października,
  • 15 października,
  • 22 października,
  • 5 listopada.

Podczas warsztatów uczestnicy postarają się udowodnić ważną rolę druku, biblioteki i samej książki w rozwoju filozofii lub temu zaprzeczyć... Zagubieni w otaczającym nas chaosie,  codzienności, nie mamy czasu na refleksje, zastanawianie się nad niektórymi sprawami. Dlatego chcielibyśmy zaprosić Was na warsztaty, w trakcie których pokażemy, jak można ten chaos uporządkować, nazwać i oswoić.

Na prostym przykładzie analizowania zależności książki z filozofią poznamy podstawowe pojęcia filozoficzne, nauczymy się je wykorzystywać w życiu codziennym, czyli poznamy praktyczną stronę filozofii i zdobędziemy narzędzia do korzystania z tej wiedzy.

Warsztaty pt. „O karłach, które wspinają się po książkach na ramiona olbrzymów, czyli filozofowanie o druku i bibliotece w BIBLIOTECE" poprowadzą Arkadiusz Grzesiek i Artur Zborowski z Fundacji Wspierania Filozoficzno-Humanistycznych Działań Społecznych Sokrates.  

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Szczegóły wydarzenia:
wbp.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia