Wczoraj Breslau, dziś Wrocław – spacer z przewodnikiem

Daj się zaprosić na spacer, który wyjaśni złożoną i zarazem tragiczną dwudziestowieczną historię miasta. Ile polski Wrocław zachował z niemieckiego Breslau?

W trakcie spaceru staniesz się świadkiem największej przemiany w historii miasta. Przewodnik zabierze Cię w podróż, podczas której zrozumiesz, jak funkcjonował niemiecki Breslau tuż przed wojną. Jakie budynki były wtedy najbardziej okazałe i kto rządził miastem? Jakie zniszczenia przyniosła wojna i co na zawsze zniknęło z mapy miasta? Czy dzisiejszy Wrocław bardzo różni się od niemieckiej przedwojennej metropolii?

Mieszkańcy Breslau, którzy przeżyli rosyjskie bombardowania, musieli zaraz po zakończeniu wojny opuścić swoje domy i ruszyć na zachód. Natomiast do wyniszczonego miasta przybyli Polacy, którzy stracili wszystko i to właśnie we Wrocławiu mieli się osiedlić, i tu odbudować swoje życie. Ile polski Wrocław zachował z niemieckiego Breslau?

Daj się zaprosić na spacer, który wyjaśni złożoną i zarazem tragiczną dwudziestowieczną historię miasta. W trakcie wędrówki porównamy archiwalne zdjęcia z obecnym wyglądem Rynku oraz sąsiednich ulic. Sam ocenisz, na ile miasto zmieniło swój charakter.

  • Autorski spacer przewodniczki miejskiej PTTK Anny Aniołek.
  • Terminy: 20/06 – 25/07/20; sobota godz. 10:00. Minimalna liczba uczestników wycieczki: 2 osoby. 
  • Cena: 30 zł/os.
  • Wycieczka z limitowaną liczbą uczestników do 10 osób. mailowo, na adres: rs lub telefonicznie +48 732 741 907

Szczegóły wydarzenia:
meetmycity.tours

Galeria

Powiązane wydarzenia