Weekend zamknięcia Wystawy limitowanej Kasi Fudakowski
W sobotę zakończymy wydarzenia towarzyszące wystawie oprowadzaniem autorsko–kuratorskim z Kasią Fudakowski i Miką Drozdowską.
[This event will be held in English and Polish. For English visit here]
𝑷𝑳 Kasia Fudakowski przeczyta esej Audre Lorde The Uses of the Erotic: The Erotic as Power (1978), w którym autorka redefiniuje pojęcie erotyki, ukazując ją jako źródło mocy wykraczającej poza stereotypowe postrzeganie seksualności.
W sobotę zakończymy wydarzenia towarzyszące wystawie oprowadzaniem autorsko–kuratorskim z Kasią Fudakowski i Miką Drozdowską.
- Kasia Fudakowski. Wystawa limitowana czytaj więcej o wystawie
- weekend zamknięcia wystawy 14-16.02.2025
- piątek, 14.02, godz. 18:30: czytanie eseju Audre Lorde The Uses of the Erotic: The Erotic as Power (1978) oraz dyskusja z Kasią Fudakowski: event
- sobota, 15.02, godz. 14:00: oprowadzanie autorsko–kuratorskie po wystawie
- wstęp wolny
- esej będzie czytany w oryginale, w języku angielskim, do wglądu dostępna będzie wersja polska
- dyskusja odbędzie się w języku polskim lub angielskim (w zależności od potrzeb osób uczestniczących)
- wydarzenie dla osób 18+
Lorde proponuje, aby traktować erotykę jako głęboką, intuicyjną siłę, która nie tylko łączy nas z ciałem, ale także inspiruje do twórczości, działania i życia w zgodzie z własnymi pragnieniami. W swoim eseju krytykuje dominujące normy kulturowe, które ograniczają kobiety, zwłaszcza kobiety czarnoskóre, do roli pasywnych obiektów seksualnych, pozbawiając je dostępu do pełnej mocy, jaką daje autentyczna relacja z ciałem. Zamiast postrzegać erotykę tylko w kategoriach fizycznych, wskazuje na jej potencjał twórczy. Wzywa do odkrycia erotyki jako drogi do wyzwolenia, emancypacji oraz głębszego połączenia z własnym ciałem, pragnieniami i intuicją. Po przeczytaniu tekstu artystka zaprosi nas do dyskusji, odnosząc się do dwóch prac prezentowanych na wystawie, które podejmują temat energii reprodukcyjnej i seksualnej. Będziemy rozmawiać o ograniczeniach, kontroli, ale także o emancypacji, sile i przyjemności.
Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl