Zdjęcie wydarzenia Wiosna w żarówce. Warsztaty florystyczne w CK Agora

Wiosna w żarówce. Warsztaty florystyczne w CK Agora

Wiosna w żarówce to wyjątkowe warsztaty tworzenia własnego mini lasu w Centrum Kultury Agora. Do jego wykonania użyjemy oryginalnych żarówek z recyklingu.

Wiosna w żarówce to wyjątkowe warsztaty tworzenia własnego mini lasu w Centrum Kultury Agora. Do jego wykonania użyjemy oryginalnych żarówek o nietypowym cylindrycznym kształcie, pochodzących z recyklingu. Podczas zajęć pokażemy w jaki sposób dobierać i pielęgnować rośliny przeznaczone do wykonania nasadzeń w szkle oraz jakich komponentów użyć do przygotowania odpowiedniego podłoża. Ze względu na nieoczywisty kształt żarówek, uczestnicy w sposób precyzyjny i z wykorzystaniem specjalistycznych pęset wykonają własne zielone kompozycje. Gotowy las będzie można dowolnie udekorować, umieszczając w nich np. ozdobne kamienie lub naturalne muszle. Całość konstrukcji, przy użyciu kleju na gorąco, otrzyma stabilizującą ją podstawę, stając się tym samym ciekawym elementem dekoracyjnym albo oryginalnym prezentem.

Zajęcia poprowadzi Alicja  Swatek, która od 6 lat zajmuje się nauczaniem obcokrajowców języka polskiego. Od dłuższego czasu rozwija hobby związane z florystyką, tworząc m.in. mini lasy w szkle. Innowacją jest używanie przez nią nietypowych naczyń, np. starych żarówek, które pozyskuje z likwidowanych zakładów przemysłowych. Poprzez taką formę recyklingu daje im drugie życie i wprowadza tchnienie industrialnego, nowoczesnego charakteru do mieszkań czy biur.

Wolna Szkoła  to okazja do wymiany doświadczeń, wiedzy i twórczych umiejętności. Akcent położony jest na demokratyczny, społeczny charakter szkoły: każda osoba posiadająca jakąś umiejętność, wiedzę, pomysł i chcąca się nim podzielić z innymi może zgłosić się do wzięcia udziału w Wolnej Szkole w roli prowadzącego zajęcia. Program Wolnej Szkoły jest z założenia elastyczny i otwarty na pomysły i wiedzę uczestników.

Jeżeli potrafisz zrobić coś wyjątkowego, np. szyjesz patchworkowe narzuty, dziergasz „granny square”, przygotowujesz domowe kosmetyki do makijażu czy przetwory w duchu zero waste i chciałbyś się tymi umiejętnościami podzielić z innymi, zachęcamy do poprowadzenia warsztatów. A może prowadzisz już swoje autorskie zajęcia, ale potrzebujesz wsparcia w postaci promocji lub odpowiedniej przestrzeni, która pozwoli na swobodne przeprowadzenie warsztatów – Wolna Szkoła to także propozycja dla Ciebie. Pochwal się co potrafisz!

Szczegóły wydarzenia:
ckagora.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia