Wrocław Stare Miasto – Walkative! Tour

Spacer z przewodnikiem po urokliwych ulicach miasta, uczestnicy będą mogli podziwiać najważniejsze zabytki Wrocławia i poznają jego historię.

 Spacer z przewodnikiem po urokliwych ulicach miasta, uczestnicy będą mogli podziwiać najważniejsze zabytki Wrocławia i poznają jego historię. 

Wrocław to miasto, którego herb składa się aż z 5 różnych części, a każda z nich odzwierciedla inny okres w historii miasta. Przez wieki Wrocław wielokrotnie przechodził z rąk do rąk: jego założycielem był Czech, potem miasto zostało zdobyte przez Polaków, znów przeszło we władanie czeskie a następnie razem z Czechami przeszło w ręce austriackie. Od Austriaków przejęły je Prusy, które następnie stały się częścią Niemiec, a te z czasem pod rządami Hitlera przerodziły się w niesławną III Rzeszę. I wtedy zaczęła się II wojna światowa, w wyniku której miasto znów znalazło się na terytorium Polski.

Historia Wrocławia to niezwykle skomplikowany proces. Ze względu na wszystkie zmiany, które przez wieki we Wrocławiu zachodziły oraz fakt, że miasto leży w samym sercu Europy brytyjski historyk Norman Davis nazwał je kiedyś europejskim mikrokosmosem. Powiedział także, że wszystko co kiedykolwiek wydarzyło się na Starym Kontynencie miało swoje odzwierciedlenie właśnie tutaj, we Wrocławiu.

Miejsce spotkania

Miejsce spotkania: przy pomniku Aleksandra Fredry na Rynku Głównym. 

Rezerwacje

Obowiązują rezerwacje online lub telefoniczne.

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa:

Na terenie wydarzenia zaleca się korzystanie ze środków do dezynfekcji, zachowanie dystansu min. 1,5 metra oraz zakrywanie ust i nosa.

Szczegóły wydarzenia:
freewalkingtour.com

Galeria

Powiązane wydarzenia