Wrocławski Brochów – dawne miasteczko kolejowe

Brochów to dawne miasteczko kolejowe położone w południowo-wschodniej części Wrocławia, od ponad stu lat związane z wielkim, kolejowym węzłem rozrządowym.

Brochów to dawne miasteczko kolejowe położone w południowo-wschodniej części Wrocławia, od ponad stu lat związane z wielkim, kolejowym węzłem rozrządowym. Hello Poland zaprasza na wycieczkę z przewodnikiem, która odbędzie się 17 marca o godzinie 12.00.

Wędrując po obszarze osiedla przewodnik postara się przywołać dawne, „kolejowe duchy” będące kiedyś podstawą prosperity mieszkańców Brochowa i poszukacie śladów wrocławskich Kanoników Regularnych, którzy przez ponad 600 lat byli właścicielami brochowskiego dominium.

Dowiecie się, dlaczego dziś na Brochowie znajduje się największa, wrocławska kolonia Romów, gdzie znajdowała się jedna z najwspanialszych, barokowych rezydencji Wrocławia oraz dlaczego miejscowy kościół nosi wezwanie św. Jerzego. Czy znacie Państwo najsłynniejszy wrocławski „labirynt”? Jeśli nie, to koniecznie musicie go zobaczyć.

Stare wille, malownicze osiedle kolejowe, wieża wodna, niesamowity park z układem wodnym znajdą się na trasie spaceru. Przewodnik postara się także wyjaśnić czym był i w jaki sposób związany jest z Brochowem „Fliegende Schlesier”.

Zapisy:
Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena: 35 zł/os.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Szczegóły wydarzenia:
hello-poland.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia