Wrocławski „Trójkąt Bermudzki” – nie taki straszny jak go malują

Hello Poland zaprasza na wycieczkę po tzw. „Trójkącie Bermudzkim” - części Przedmieścia Oławskiego w rejonie ulic Traugutta i Pułaskiego.

Hello Poland zaprasza 12 maja (sobota) o 12.00 na wycieczkę po tzw. „Trójkącie Bermudzkim” - części Przedmieścia Oławskiego w rejonie ulic Traugutta i Pułaskiego. Odkryjcie co skrywa obszar od „kciuka prawej ręki hrabiego Aleksandra Fredry" przez „filmową" ul. Mierniczą do dawnego letniego pałacu biskupów wrocławskich - obecnie Muzeum Etnograficznego.

Przez długie lata za „Trójkątem” ciągnęła się zła sława obszaru zamieszkałego przez lumpenproletariat, wyjątkowo umiłowanego przez bandy szabrowników, który odznaczał się wysokim współczynnikiem przestępczości. Na szczęście tamten mroczny okres można już zaliczyć do historii i obecnie przestępczość na „Trójkącie” nie wyróżnia się negatywnie na tle pozostałych osiedli Wrocławia, choć wiele stereotypów i miejskich legend krąży po mieście do dziś.

Przy tych „mrocznych” ulicach można dostrzec wiele pięknych, choć zaniedbanych kamienic. Wielopiętrowe czynszowe budynki i obiekty postindustrialne z przełomu XIX i XX wieku szczególnie umiłowali sobie twórcy filmowi – na ulicy Mierniczej między innymi Steven Spielberg kręcił „Most Szpiegów” z Tomem Hanksem w roli głównej.

Podczas wycieczki odczarujemy „Trójkąt Bermudzki”, poznacie jego „perełki” oraz posłuchacie o fascynującej historii kamienic, rezydencji i obiektów użyteczności publicznej.

Zapisy:
Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.
Zapisy trwają do 12.05. g. 9.00 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00; 28.04.-6.05. biuro nieczynne).

Zdjęcie archiwalne z dolny-slask.org.pl.

Szczegóły wydarzenia:
hello-poland.com.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia