Zdjęcie wydarzenia Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską

Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską

Dlatego też jednym z celów jest przedstawienie biblioteki jako centrum kultury, nauki i rozrywki, które przygotowuje bogatą ofertę atrakcji.

Gotowi na książkowe akcje, to projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Budżetu Województwa Dolnośląskiego. Głównym celem projektu jest wsparcie podstawowej działalności biblioteki, biblioteka nie istnieje bez czytelnika więc chcemy kompleksowo promować czytelnictwo i pokazać jak ważne są książki oraz samo czytanie, które pomaga poznawać świat, zdobywać wiedzę, kształtować charakter, uczyć szacunku do historii, regionu.

Chcemy pokazać uczestnikom projektu, że biblioteka jest miejscem, w którym można spędzać wolny czas, rozwijać tu swoje pasje.

Dlatego też jednym z celów jest przedstawienie biblioteki jako centrum kultury, nauki i rozrywki, które przygotowuje bogatą ofertę atrakcji zarówno dla młodego, jak i starszego czytelnika. Jako biblioteka mieszcząca się w stolicy Dolnego Śląska i specjalizująca się w gromadzeniu regionaliów (książek, prasy, druków ulotnych, gadżetów, plakatów dotyczących całego Dolnego Śląska itp.) chcemy również propagować wiedzę o tym regionie za pośrednictwem pisarzy, dziennikarzy, historyków zajmujących się tematyką regionalną, co wpisuje się doskonale w nasz profil.

Innym celem jest ukazanie wartości i roli książki w życiu człowieka i w szeroko rozumianej kulturze. Spotkania autorskie, warsztaty, wycieczki z książką, dyskusje o książkach mają na celu przybliżyć książkę naszym uczestnikom z każdej perspektywy: jako pomoc w nauce, rozrywka, pasja, a także poznać ją od strony jej twórców.

Poznać książkę i jednocześnie miejsce, w którym można ją poznać, pożyczyć, przeczytać. Poprzez nasz projekt chcemy pomóc uczestnikom rozwinąć w sobie nawyk sięgania po książkę, którą można nie tylko przeczytać, ale również wykorzystać do nauki, rozwijania swoich zainteresowań, ale również np. podczas wyjazdów, wycieczek (mapę, przewodnik).

W ramach tego projektu zapraszamy na cykl spotkań pt. Tajemniczy Dolny Śląsk, w ramach którego odbędzie się spotkanie z Joanną Lamparską.

Joanna Lamparska - dziennikarka, pisarka, dziennikarka, regionalistka, dokumentalistka, autorka książek, programów radiowych, podróżniczka, która szuka ukrytych skarbów i pisze o nich książki.

Zajmuje się rozwiązywaniem zagadek przeszłości, bierze udział w akcjach poszukiwawczych, podróże poświęca głównie badaniu tajemnic zabytków, a także eksploracji podziemi. Jest autorką reportaży historycznych i licznych książek o tajemnicach związanych z Dolnym Śląskiem, przewodników po dolnośląskich zamkach, pałacach, podziemnych trasach turystycznych, lochach, sztolniach i jaskiniach.

Zbiera informacje o zaginionych w czasie II wojny światowej zabytkach i dokumentach. Napisała kilkanaście książek, w tym wiele "przewodników innych niż wszystkie", w których w pełen fantazji sposób prowadzi Czytelników przez niezwykłe historie zamków, pałaców i podziemi.

Od lat współpracuje również m.in. z „National Geographic”, „Travellerem”, „Focusem” i „Witaj w Podróży”. Jest autorką scenariusza cyklicznego programu „Skarby nieodkryte” w TV Polonia.

Autorka m.in. „Imperium małych piekieł: mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen”, „Ślęża dla odkrywców”, „Ostatni świadek”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

Szczegóły wydarzenia:
wbp.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia