Zdjęcie wydarzenia Wystawa Body Worlds  – Vital w hali IASE

Wystawa Body Worlds – Vital w hali IASE

Przez trzy miesiące we Wrocławiu będzie można oglądać nową wystawę wynalazcy plastynacji prof. Gunthera von Hagensa – Body Worlds – Vita.

Najliczniej odwiedzana wystawa świata po sześciu latach powraca do Wrocławia. Już od 3 września 202 1r., tylko przez trzy miesiące będzie można oglądać nową ekspozycję autorstwa wynalazcy plastynacji prof. Gunthera von Hagensa.

O wystawie

Body Worlds  – Vital – to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 50 milionów odwiedzających na całym świecie. Ta liczba sprawia, że BODY WORLDS wyróżnia się w historii anatomii, stając się najliczniej odwiedzaną wystawą wszech czasów. Już od ćwierć wieku wzbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Przed sześciu laty we Wrocławiu prezentowana była wystawa BODY WORLDS z cyklu THE CYCLE OF LIFE. Zwiedzający mieli wtedy możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, przez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia.

Body Worlds z cyklu Vital inspiruje do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił. Umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii, jak i zdrowia. Na wystawie znajduje się ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiają potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji.

Będzie można się przekonać, jak dokładnie działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe, i poznać sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Wystawa inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie i swoją kondycję. W tym celu przedstawiono obok siebie narządy zdrowe oraz chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia wpływa na organizm, np. jak palenie wpływa na płuca a cukier, złe tłuszcze czy sól przyspieszą procesy starzenia, znacznie zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób.

O twórcy

Bezprecedensowy sukces BODY WORLDS opiera się na przełomowym procesie plastynacji prof. Gunthera von Hagensa – metodzie konserwacji tkanki anatomicznej, wynalezionej przez lekarza i anatoma w 1977 r. na Uniwersytecie w Heidelbergu. Dopracowanie tej technologii zajęło mu wiele lat. Pierwotnie plastynacja miała służyć wyłącznie środowisku naukowemu oraz zaawansowanej edukacji. Jednak kiedy prof. von Hagens po raz pierwszy zaprezentował swoje plastynaty publiczności w Narodowym Muzeum Nauki w Tokio w 1995 r., nie mógł przewidzieć medialnego szumu oraz rewolucji, którą wywołał jego wynalazek: „Nie doceniłem jak duży będzie to sukces” – powiedział prof. von Hagens.

Od tego czasu prof. von Hagens poświęca swój czas, edukując społeczeństwo w tematyce ludzkiego ciała. Za swoją pracę otrzymał wiele wyróżnień od renomowanych instytucji, w tym nagrodę za całokształt pracy naukowej – za znaczący wkład w publiczne zrozumienie nauki od stowarzyszenia ASTC (Association of Science and Technology Centres), które zrzesza ponad 650 instytucji naukowych.  

Czas, miejsce, bilety, bezpieczeństwo

Wystawę będzie można ogladać we Wrocławiu od 3 września do 15 grudnia w godz. 9.00-20.00 w hali IASE – Instytut Automatyki Systemów Energetycznych we Wrocławiu, przy ul. Wystawowej 1.

Bilety: normalny – 57 zł, ulgowy – 47 zł, szkolny – 37 zł, dla osób z niepełnosprawnościami – 37 zł, rodzinny 147 zł – do kupienia na  eventim.pl, ebilet.pl.

W związku z COVID-19, organizatorzy informują, że wystawa będzie przygotowana zgodnie z zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ekspozycja będzie prezentowana na dużej powierzchni, a liczba gości będzie odpowiednio dostosowana

Zdjęcia: mat. prasowe – bodyworlds.pl

Szczegóły wydarzenia:
bodyworlds.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia