Zdjęcie wydarzenia Wystawa: Co po/Po co

Wystawa: Co po/Po co

Dolnośląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Muzeum Współczesne Wrocław zapraszają na wystawę pt. „Co po/Po co”.

Dolnośląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Muzeum Współczesne Wrocław zapraszają na wystawę pt. „Co po / Po co”.

Artystki i artyści: Kat Austen, Julia Curyło, Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki, Andrzej Kosowski, Weronika Lucińska, Zofia Martin, Monika Polak, Zygmunt Rytka.

Kuratorka: Jagoda Łagiewska.

Otwarcie wystawy: 1 października (piątek), godz. 18.00.

Wystawa „Co po / Po co” ukazuje nowy fragment powiększających się każdego roku zbiorów dzieł sztuki współczesnej w kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Tegoroczna selekcja objęła nowy obszar, któremu wcześniej nadawano mniejsze znaczenie – dział sztuki współczesnej związany z ekologiczną myślą XXI wieku. Aktualnie temat ingerencji człowieka w los naszej planety jest wyraźnie eksponowany we wszystkich aspektach życia. W sztuce przejawia się on poprzez stawianie pytań odnoszących się do sensu tworzenia dzieł w kontekście dalszego istnienia świata. Zasady, na jakich opiera się ta myśl, to wartość poszukiwania harmonii z naturą, a także świadomość wyczerpujących się zasobów Ziemi. 

Więcej informacji o wystawie.

Oprowadzanie kuratorskie.

Zakup dzieł sztuki do kolekcji DTZSP dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Nazwa zadania: Kontynuacja tworzenia regionalnej kolekcji sztuki współczesnej we Wrocławiu w 2021 r.

Zadanie publiczne pn. Promocja kultury Wrocławia poprzez kontynuację tworzenia regionalnej kolekcji sztuki współczesnej we Wrocławiu w 2021 roku jest dofinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Wrocław.

Szczegóły wydarzenia:
muzeumwspolczesne.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia