Zdjęcie wydarzenia Wystawa Henryk Waniek/ Kwadratura koła

Wystawa Henryk Waniek/ Kwadratura koła

Galeria Miejska zaprasza na indywidualną wystawę śląskiego artysty Henryka Wańka.

Galeria Miejska zaprasza na indywidualną wystawę śląskiego artysty Henryka Wańka! Od 25 listopada przestrzenie wrocławskiej Galerii Miejskiej wypełnią się metafizycznym malarstwem Henryka Wańka.

W ramach swojej indywidualnej wystawy śląski artysta zaprezentuje nie tylko realizowane w latach 2018-2022 prace z cyklu „Kwadratura koła”, ale również starsze, silnie osadzone w aurze mistycyzmu dzieła. Waniek, w nawiązaniu do tytułu najnowszego cyklu malarskich prac, większość swoich kompozycji konstruuje w oparciu o wpisane w kwadrat koło.

Czasami wypełnia je nasyconymi wielością znaczeń, wyidealizowanymi, fantastycznymi pejzażami, w których obok rajskich ogrodów dominują skomplikowane, labiryntalne przestrzenie lub lewitujące nad krajobrazem kryształowe, wielościenne bryły. Innym razem artysta nadaje swoim dziełom charakter symbologicznych tablic, na których, w prostych, wizualnych atrybutach, przedstawia widzom kompendium alchemicznej wiedzy. Ekspozycję można będzie oglądać do 22 grudnia 2022.

Na wernisaż zapraszamy 24 listopada (czwartek) o godzinie 18:00. Wydarzeniu będzie towarzyszyć koncert jazzowy. Kurator: Mirosław Jasiński

Szczegóły wydarzenia:
galeriamiejska.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia