Zdjęcie wydarzenia Wystawa: Kama Sokolnicka. Blask

Wystawa: Kama Sokolnicka. Blask

Wystawa „Blask" Kamy Sokolnickiej w Muzeum Współczesnym Wrocław.

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na wystawę Kamy Sokolnickiej „Blask".

  • Otwarcie wystawy: 17 września (piątek), godz. 18.00.
  • Dołącz do wydarzenia na Facebooku, link.
  • Więcej informacji o wystawie, link.
  • Kuratorka: Joanna Kobyłt.

„Blask” to projekt Kamy Sokolnickiej dedykowany surowej przestrzeni schronu przeciwlotniczego, w którym mieści się Muzeum Współczesne Wrocław. Aranżację wystawy w budynku pozbawionym dopływu naturalnego światła stanowić będą nowe obiekty i instalacje skoncentrowane wokół pojęcia blasku i światła odbitego, również w szerokim kontekście oddziaływania energii słonecznej na życie naszej planety.

Praktyka twórcza Kamy Sokolnickiej opiera się na montażu jako konceptualnym procesie. Prace artystki to znaczeniowe konstelacje składające się z wybranych punktów, których prześledzenie prowokuje kolejne skojarzenia i odniesienia.

Wielopoziomowe narracje, odsyłające się do siebie nawzajem sensy tworzą esej wizualny dotyczący ważkości światła jako naturalnej, nie tylko ludzkiej potrzeby, ale także przyszłości Ziemi w kontekście katastrofy klimatycznej. Autorka powściągliwych i różnorodnych formalnie prac uważnie obserwuje proporcje i ciężar gatunkowy działalności człowieka na Ziemi, odnosząc się do psychologii społecznej i funkcjonowania podmiotu.

Szczegóły wydarzenia:
muzeumwspolczesne.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia