Wystawa pająków i skorupiaków w Sky Tower

Sky Tower opanują żywe pająki i skorpiony! Na poziomie +1 obiektu zostanie otwarta jedna z największych w Europie ekspozycji.

Sky Tower opanują żywe pająki i skorpiony. Na poziomie +1 obiektu zostanie otwarta jedna z największych w Europie ekspozycji, na której można będzie zobaczyć ponad 50 spektakularnych stworzeń z całego świata, a niektóre nawet... wziąć do ręki.

Jaki jest najbardziej jadowity pająk świata? Dlaczego „czarna wdowa” ma na tak negatywną opinię? Czym są pandinus imperator i theraphosa blondi? Czy skorpiony faktycznie świecą w UV? Na te i wiele innych pytań można będzie znaleźć odpowiedź w Sky Tower podczas Wystawy Pająków i Skorpionów.

Aby pomóc lepiej poznać i zrozumieć te fascynujące stworzenia, w trakcie zwiedzania obecni będą fachowi przewodnicy, którzy odpowiedzą na pytania gości, a o każdej pełnej godzinie poprowadzą dodatkowe prelekcje. Wtedy też najwięksi śmiałkowie będą mogli potrzymać jeden z wybranych okazów na ręce! Wsparciem edukacyjnym posłużą również specjalne materiały - plansze 3D zawierające opisy i ciekawostki dotyczące żywej ekspozycji. Na wystawie w Sky Tower pojawią się głównie pająki – ptaszniki, ale będą też skorpiony, wije czy skolopendry.

To nie wszystkie atrakcje, jakie zostały przygotowane dla odwiedzających! Wchodzących do lokalu powita ogromny, prawie trzymetrowy pająk, a całość programu uzupełnią, wykonane przez dolnośląskich artystów: Rolanda Grabkowskiego, Mateusza Bąka oraz Piotra Saula, niesamowite rzeźby, instalacje w formie pajęczyn oraz mural o pow. prawie 50 m kw. autorstwa Malwiny Gaj i Wiktorii Dynowskiej.

Edukacyjna wystawa, zlokalizowana na poziomie +1 Sky Tower w pomieszczeniu naprzeciw Subway, czynna będzie codziennie godzinach od 10.00 do 20.00.

Bilety można kupić w lokalu oraz online.

Szczegóły wydarzenia:
wystawapajakow.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia