Zerkając z oddali. Jak na polski romantyzm patrzyli nasi sąsiedzi

Oprowadzanie po wystawach stałych, podczas którego Natalia Kryńska przybliży kwestie związane z odbiorem polskiego romantyzmu za granicami kraju.

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na spotkanie z cyklu Polska, ludzie, czas. Niedzielne oprowadzania po wystawach stałych, podczas którego Natalia Kryńska przybliży kwestie związane z odbiorem polskiego romantyzmu za granicami kraju.

Prawie każdy z nas słyszał o trudnych czasach rozbiorów, zrywów narodowych, kojarzy najważniejsze postaci tego okresu, czy też potrafi przywołać w myślach choć kilka wersów z poezji naszych polskich romantyków. Jak jednak polską kulturę i sytuację polityczną postrzegali nasi bliżsi i dalsi sąsiedzi? Co na temat polskiej literatury romantycznej mieli do powiedzenia najwięksi twórcy XIX wieku?

  • wstęp: 1 zł (w ramach biletu do muzeum)
  • czas trwania: 45 minut

Prowadząca:

Natalia Kryńska – z wykształcenia archeolog, etnolog i antropolog kultury. Pasjonatka historii oraz kultury polskiej. Z Muzeum Pana Tadeusza związana od początków jego działalności, jako edukator muzealny prowadzi tu zajęcia dla dzieci i młodzieży.

O cyklu:

Polska, ludzie, czas. Niedzielne oprowadzania po wystawach stałych

Edukatorzy współpracujący z Muzeum Pana Tadeusza oprowadzą zwiedzających po wybranych częściach wystaw stałych muzeum – opowiedzą o niezwykłych postaciach, dramatycznych wydarzeniach i najciekawszych eksponatach. Przytaczając anegdoty i przedstawiając ich kontekst historyczny, stworzą barwną opowieść o Polsce od końca XVIII wieku do czasów II wojny światowej.

Szczegóły wydarzenia:
muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia