Zielnik biskupiński | Stawiam na zielone!

Uczestnicy zajęć z roślin sfotografowanych na wrocławskiej Wielkiej Wyspie stworzą unikatowy zielnik.

Wrocławska Wielka Wyspa jest oazą zieleni. Na położonych tu osiedlach (m.in Biskupin, Sępolno, Bartoszowice) nie brakuje licznych przydomowych ogródków, skwerów, zielonych alei i rozległych parków w sąsiedztwie Odry. Podczas spaceru po okolicy uczestnicy przyjrzą się rosnącym drzewom, krzewom i innej roślinności, jak i wybiorą oraz sfotografują te rośliny, które będą stanowić podstawę lokalnego zielnika.

Karty zielnika (rysunki roślin plus krótkie opisy) przygotowywane zostaną w pracowni plastycznej ODT Światowid z wykorzystaniem różnych technik (m.in. rysunek ołówkiem, cienkopisem; tusz, kredka, akwarela) -  w zależności od umiejętności uczestników zajęć. 

Z kart powstanie unikatowy egzemplarz zielnika/książki, oprawionej przez introligatora, dostępny dla zainteresowanych w Filii nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Sempołowskiej 54A.
 

  • 07.05, 15:00, spacer, zbiórka na parkingu przy ODT Światowid
  • 08.05, 10:00-14:00, warsztaty plastyczne 

uczestnicy: 13-17 lat | zajęcia bezpłatne | zapisy do 30.04 : 

Prowadzenie: Hanna Zawadzka-Woźniak

Absolwentka krakowskiej ASP (Wydział Architektury Wnętrz ze specjalizacją z reklamy i wystawiennictwa). W dorobku zawodowym ma prace reklamowe (projekty plakatów, afiszów, plansz) związane z dystrybucją filmów, przedstawieniami teatralnymi oraz z organizacją imprez targowych. Brała też udział w wielu plenerach malarskich i rzeźbiarskich. Od wielu lat związana jest z ODT Światowid, gdzie organizuje wystawy sztuki, prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również letnie plenery artystyczne. 

partner: Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza

Warsztaty "Zielnik biskupiński" są elementem programu festiwalu C-Change w Światowidzie STAWIAM NA ZIELONE 

Szczegóły wydarzenia:
swiatowid.net.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia