Audiospacer po Nadodrzu

Bezpłatny audioprzewodnik po wrocławskim Nadodrzu. iSpacer zaczyna się pod Infopunktem Nadodrze i muralem „Brama do Nadodrza”. Prowadzi przez ulicę Rydygiera, artystyczne murale, zniszczone rejony ulicy Kurkowej czy historycznie ważne punkty, po istotne dla mieszkańców miejsca spotkań.

AUDIOSPACER PO NADODRZU to bezpłatny audioprzewodnik po wrocławskim Nadodrzu, dostępny do odsłuchania i pobrania w formie mobilnej aplikacji na telefon komórkowy na stronie audiotrip.org.

Po osiedlu oprowadza głos dziennikarza radiowego i aktora Kamila Gałuszki, który związany jest z Wrocławskim Teatrem Radioaktywnym. Spektakle – słuchowiska WTR prezentowane są w hostelu artystycznym HART przy Rydygiera. Historyczne korniki Nadodrza odczytuje wieloletni mieszkaniec Nadodrza Wojciech Mach – wieloletni dziennikarz i wodzirej. Opracowanie historyczne przygotowano w oparciu o Place i ulice Wrocławia Zygmunta Antkowiaka i Trudne dni – Wrocław 1945 r. we wspomnieniach pionierów wydane przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

W nadodrzańskiej narracji usłyszymy także głosy mieszkańców, rzemieślników i artystów, którzy prowadzą tu galerie lub warsztaty.

Jak pobrać aplikację?

1. W telefonie z dostępem do internetu i poprzez kod QR lub stronę z aplikacjami pobrać audiotrip.org.
2. Znaleźć w katalogu AUDIOSPACERU PO NADODRZU i pobrać go na swój telefon.
3. Odsłuchać nagrań z poszczególnych miejsc lub wyruszyć z nami na spacer po Nadodrzu.

Organizator: Infopunkt Nadodrze-Łokietka 5

Autor: Fundacja Dom Pokoju

Partner: Gmina Wrocław

 

Redakcja www.wroclaw.pl