Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

Centrum wiedzy na temat wody zostało otwarte w grudniu 2015 r. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie.

Atrakcja Wrocławia, adresowana do zwiedzających w każdym wieku, mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Na Grobli. To dawny zbiornik wody czystej, wybudowany w 1893 r. Zostały w nim wykorzystane nowoczesne formy multimedialne. Powierzchnia wystawy to ponad 4 tys. mkw. 

W sali „Planeta wody” poznamy teorie, dotyczące pochodzenia wody i jej obecności we wszechświecie. W kolejnych pomieszczeniach prezentowane są nieco bliższe i równie ciekawe obszary. Można posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 r. dwójka śmiałków zanurkowało na dno Rowu Mariańskiego. Tuż obok prezentowane są „stwory” zamieszkujące morza i oceany – od kilkumetrowych rekinów po drobnoustroje. 

Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z interesującymi szczegółami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposób na jej wykorzystanie przez człowieka. Nie zapomniano o motywie wody w religiach i w sztuce.  

Interaktywny stół z mapami Wrocławia, m.in. podczas powodzi tysiąclecia, czy systemu wodociągów miejskich, przyciąga uwagę starszych i młodszych. 

Bilety są sprzedawane w systemie co 30 minut, a wejście na wystawę jest limitowane w związku z przepustowością obiektu. Każdy bilet sprzedawany jest na konkretną godzinę, która odpowiada godzinie rozpoczęcia projekcji w sali „Planeta wody” – od tego miejsca zaczyna się zwiedzanie atrakcji.

Bilety można zakupić przez stronę internetową.

Galeria

Więcej miejsc