Zdjęcie wydarzenia Ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku – zamknięta

Ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku – zamknięta

Ruchoma szopka zamknięta!

Ruchoma szopka zamknięta.  Ze względu na zły stan techniczny elementów konstrukcyjnych, poszczególnych mechanizmów, a także poszczególnych figurek, ruchoma szopka jest nieczynna od listopada 2021 r. do odwołania. Szopkę można oglądać online

 

Czytaj też : Szopki, koncerty kolęd – gdzie i kiedy we Wrocławiu w Boże Narodzenie 2021

O szopce

Najsłynniejsza szopka, którą można oglądać nie tylko w czasie świąt, ale przez cały rok, to ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku.

Stworzył ją nieżyjący już ks. Kazimierz Błaszczyk, duszpasterz głuchoniemych i niewidomych. Pierwszą ruchomą stajenkę stworzył w 1967 roku z myślą o niesłyszących i niedowidzących dzieciach. Co roku dodawał do niej nowe figurki, zabawki i lalki. Oprócz klasycznych figurek pasterzy czy zwierząt, możemy tu zobaczyć mnóstwo zabawek. Gdy gaśnie światło i zapalają się światełka szopki, w ruch idą figurki w strojach ludowych, karuzele i wiatraki, a wokół nich pędzi elektryczna kolejka, kręcą się wiatraki, Myszka Miki wybija rytm na talerzach. Jest nawet Kaczor Donald i inni bohaterowie kreskówek dla dzieci.

Szopkę można odwiedzać pomiędzy mszami, w czasie świąt trzeba się liczyć z tym, że do kaplicy, w której się znajduje, utworzy się kolejka.

Szopka w pełnej krasie eksponowana jest w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia. W pozostałym czasie można oglądać jej namiastkę, w której miejsce złóbka zajmuje domek nazaretański, w którym pracuje Święta Rodzina.

Szczegóły wydarzenia:
fonis.pl

Galeria