Statysław sławi statystykę przy wejściu do Urzędu Statystycznego na ulicy Oławskiej 31. Mnoży, dzieli i sumuje, wszystko dzielnie porachuje.
Stomateusz to najmłodszy z krasnali enel-med. Pojawił się w centrum medycznym oddziału Szczytnicka, specjalizującym się w opiece stomatologicznej.
„BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK”.
Zwany też Halabardnikiem. Najczujniejszy krasnal na Dolnym Śląsku.
Krasnal Strączuś to inicjatywa mieszkańców Ulicy Strączkowej we Wrocławiu. Mieszkańcy własnymi siłami postawili go na skwerze zwanym „Kozim Parkiem".
Sufrażystka pojawiła się po raz pierwszy podczas 100. rocznicy przyznania wszystkim Polkom słusznie należnych im praw wyborczych.
Suvenirek – zobacz wszystkie wrocławskie krasnale.
Gdyby urządzić konkurs na najpopularniejsze krasnale we Wrocławiu, Syzyfki z pewnością znalazłyby się w pierwszej trójce laureatów.
Szachuś Biały i Czarny.
Jaki przedmiot kojarzony jest powszechnie ze szczęściem? Oczywiście podkowa.
Szczęśliwek - zobacz wszystkie wrocławskie krasnale.
Szermierz pojawił się w przejściu pod gmachem głównym Uniwersytetu w 2005.
Tuż przy budynku Filharmonii Wrocławskiej, na murku zasiadł nowy obywatel Miasta Krasnali – Szomol.
Zamieszkał koło Teatru Muzycznego Capitol. Scena to jego żywioł.
„Szpitalnik” to godność tytularna członka Zakonu Rycerskiego sprawującego w okresie średniowiecza pieczę nad Szpitalami i osobami chorymi.
Krasnal Szprechuś pracuje we wrocławskim oddziale Österreich Institut. Dodatkowo zachęca wszystkich przechodniów do nauki języka niemieckiego!
To właśnie dzięki Słupnikom dolnośląska krasna brać wie, komu i kiedy należy pomóc, lub jakie sprawy wymagają niezwłocznej krasoludkowej interwencji.
Z czym się wam to kojarzy? Z powiedzeniem „stać jak słup soli”? Nie tędy droga.
Plotka głosi, że krasnale pewnego dnia wspięły się na latarnie z czystej ciekawości, chcąc się przekonać jak to jest, gdy świat obserwuje się z góry.