Stadion Wrocław

Chiński lampion – tak kojarzy się charakterystyczna bryła Stadionu Wrocław. Jego konstrukcja pokryta elastycznym materiałem ze szklanego włókna pozwala na efektowne podświetlanie budowli różnymi kolorami.

Obiekt został wybudowany w związku z organizacją mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012 w 2011 roku. Na trybunach znajdują się 43 863 miejsca, w tym 102 miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Oficjalne otwarcie Stadionu miało miejsce we wrześniu 2011 gdy wystąpił na nim George Michael z projektem Symphonica. W tym samym miesiącu walkę na wrocławskiej arenie stoczyli Tomasz Adamek i Witalij Kliczko, a w październiku tego samego roku odbyła się impreza Monster Truck.

Na Stadionie Wrocław swoje mecze rozgrywa WKS Śląsk Wrocław oraz reprezentacja Polski. Stadion nie żyje jednak tylko piłką nożną. Każdego roku odbywa się tutaj także wiele wspaniałych koncertów i różnorodnych imprez zarówno o charakterze rozrywkowym jak i sportowym.

Codzienna działalność i oferta stadionu jest bardzo zróżnicowana od punktów usługowo-rekreacyjnych, takich jak klub fitness, tor gokartowy czy skoki na linie Dream Jump, po wynajmowane dla firm przestrzenie biurowe i Centrum Konferencyjno Eventowe, które działa przez cały rok.

Ceny, godziny oraz zasady zwiedzania Stadionu znajdziesz tutaj.

Galeria

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc