Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

Tor wyścigów konnych na Partynicach to jedno z popularnych miejsc relaksu. Na wyścigi przychodzą w sezonie całe rodziny w poszukiwaniu zabawy i zdrowej - "Końskiej dawki emocji", jak reklamują się Partynice.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice to jeden z trzech tego typu obiektów w Polsce, obok Służewca i toru w Sopocie.

Otwarty został w 1907 roku, wcześniej wrocławianie wyścigi konne oglądali na torze na Szczytnikach. W okresie międzywojennym była to jedna z najpopularniejszych form rozrywki, zawody organizowano tu do 1941 roku. Po II wojnie pierwsze wyścigi zorganizowano w 1952 roku.

Od kilku lat moda na spędzanie niedzieli na Partynicach odradza się. W dni wyścigowe spotyka się tam nawet kilkanaście tysięcy widzów w różnym wieku. To nie tylko zapaleni miłośnicy sportowej rywalizacji, ale też osoby, które lubią spędzić czas w przyjaznym otoczeniu.
Na Torze na Partyniach organizowane są przede wszystkim zawody koni pełnej krwi angielskiej, ale w programie są także wyścigi arabów, wyścigi płotowe, z przeszkodami oraz wyścigi kłusaków.
W sezonie najważniejsze są Wielka Partynicka, Wielka Wrocławska,  Nagroda Liry – Oaks, Nagroda Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Nagroda Rutena i Nagroda Konstelacji. Od 2016 roku we Wrocławiu odbywają się również gonitwy w międzynarodowym cyklu Crystal Cup. Na zawody do Wrocławia coraz częściej przyjeżdżają konie z renomowanych stajni w Czechach i Niemczech.

Na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice organizowane są poza tym pikniki rodzinne, zawody psów oraz inne wydarzenia.

Galeria

Więcej miejsc