Gdzie na spacer z psem?

Gdzie na spacer z psem po Wrocławiu? To dylemat wielu właścicieli czworonogów. Mamy jednak kilka propozycji. Zabierzcie w te trasy swojego pupila i sprawdźcie, czy będzie Wam odpowiadać.

Trasa Kilimandżaro

Startujemy z ul. Chopina; dalej kierujemy się w kierunku kanału Czarna Woda, na rozwidleniu skręcamy w prawo i wędrujemy w stronę trasy kanałowej. Kolejny raz skręcamy w prawo i idziemy w kierunku skweru na tyłach Stadionu Olimpijskiego. Tam możemy chwilę odpocząć – dać psiakowi pić. Następnie – w zależności od kondycji naszej i psiaka – albo wracamy tą samą trasą, albo kończymy spacer. Trasę można urozmaicić wspinaczką na górkę Kilimandżaro.

Trasa Grabiszyńska 

Startujemy z parkingu przy Cmentarzu Żołnierzy Polskich, w zależności od upodobania, kierujemy się do przylegającej do parku ul. Eugeniusza Romera. Skręcamy w prawo i idziemy w stronę rzeki Ślęzy. Dochodzimy do trasy położonej na wałach. Ponownie skręcamy w prawo i wracamy do parkingu. Spacer możemy urozmaicić odwiedzinami na położonym nieopodal psim placu zabaw.

Trasa Opatowicka 

Startujemy z ul. Malczewskiego i parkiem Biskupińskim kierujemy się w stronę ul. Bartoszowickiej, następnie  w zależności od upodobań  idziemy albo trasą biegnącą wzdłuż wałów, albo na wałach, do jazu Opatowickiego. Spacer możemy uatrakcyjnić wypadem na samą Wyspę Opatowicką.  

Trasa Racławicka 

Startujemy z ulicy Racławickiej, idziemy szlakiem biegnącym z boku górki Skarbowców parkiem wzdłuż ul. Stolarskiej. Docieramy do ul. Ojca Beyzyma. Zawracamy w stronę ul. Racławickiej – tym razem pokonując wzniesienie.  

Trasa Kozanowska 

Startujemy z ul. Celtyckiej i idziemy w kierunku Odry, trasą dochodzimy do brzegu – jeśli pogoda pozwoli i nasz czworonóg lubi takie atrakcje  możemy mu zafundować lekkie zmoczenie łap w rzece. Dalej idziemy ścieżką w kierunku starorzecza, prawie do ul. Połbina i wracamy trasą w parku. Spacer możemy jeszcze uatrakcyjnić, okrążając tamtejszy staw.  

 

Beata Jackowska