Jeden dzień we Wrocławiu

Data aktualizacji: 2021-03-19

Zobacz jakie atrakcje możesz odwiedzić przez jeden dzień we Wrocławiu. Jeden dzień wystarczy, aby zakochać się w tym mieście i wracać na dłużej.

Podczas jednodniowego pobytu we Wrocławiu warto posłużyć się planem, który zakłada wizytę w miejscu ciekawym, spacer po ładnej okolicy oraz czysty relaks w optymalnych warunkach.

We Wrocławiu te założenia można zrealizować na dziesiątki sposobów.

Ciekawe miejsce to wrocławskie Zoo, największe w Polsce pod względem różnorodności gatunków. Jego sercem jest wyjątkowe w skali europejskiej Afrykarium, w którym można zobaczyć zwierzęta i ryby żyjące w wodach okalających Czarny Ląd.

Ciekawi świata powinni zajrzeć do Hydropolis, centrum wiedzy o wodzie. Znajdą tam odpowiedzi na setki pytać dotyczące znaczenia wody dla naszej cywilizacji. Multimedialne prezentacje, dziesiątki fascynujących eksponatów sprawiają, że nie można wizyty w Hydropolis uznać za czas stracony.

Mniej intensywnie spędzimy czas w okolicy Hali Stulecia. Dzieło Maxa Berga to jedyny wrocławski obiekt wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. Równie ciekawe jest otoczenie Hali: Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim, Pergola z fontanną multimedialną oraz wzorcowe osiedle WuWa.

Wracając do centrum Wrocławia, nie wolno ominąć Ostrowa Tumskiego. To najstarsza część miasta. Jej najważniejszym miejscem jest katedra z wyjątkowym, renesansowym srebrnym ołtarzem arcybiskupa Andreasa Jerina oraz punktem widokowym na jednej z wież.

Obejrzyjcie wirydarze w dawnym klasztorze na Piasku, w gmachu Wydziału Filologicznego i w Ossolineum – to bardzo klimatyczne miejsca.

Sercem Wrocławia jest Rynek. W samym Rynku oraz w jego otoczeniu znajdziecie mnóstwo miejsc, w których można odpocząć po całodziennych wrażeniach.

Zdjecie Tomasz Wysocki

Tomasz Wysocki