Kawiarnie we Wrocławiu

Strona 1 z 3

Kawiarnie we Wrocławiu

Jednym z najbardziej kwitnących biznesów we Wrocławiu są kawiarnie – z miesiąca na miesiąc przybywa ich coraz więcej, a nowi właściciele mają ogrom nowych pomysłów na oryginalny design wnętrz, tematykę przewodnią i samo menu, którego kluczowym elementem jest oczywiście dobra kawa. Najwięcej wrocławskich kawiarni znajduje się w centrum miasta, czyli na rynku we Wrocławiu. Warto jednak pamiętać, że ciekawe kafejki prosperują także na obrzeżach miasta. W naszym kawiarnianym zestawieniu znajdziesz najciekawsze propozycje!

Co oferują kawiarnie we Wrocławiu?

Nie ma lepszego miejsca na spędzenie wolnego czasu i odprężenie się przy małej czarnej niż wrocławska kawiarnia. To także świetne miejsce na spotkanie się z przyjaciółmi czy partnerem. Przy okazji można też zjeść przekąsić – kawiarnie we Wrocławiu mają szeroki asortyment deserów, ciast i przekąsek. W niektórych kafejkach można także zjeść pożywne śniadanie, lunch lub kolację.

Kawiarnia to nie tylko dobra opcja na spotkania wszelakiej maści – od biznesowych po towarzyskie – ale także świetny pomysł na tzw. coworking, czyli wynajęcie przestrzeni do pracy. Praca z kawą i ciastkiem od razu staje się przyjemniejsza i łatwiejsza! W kawiarniach we Wrocławiu często odbywają się również ciekawe eventy, takie jak warsztaty, spotkania autorskie czy minikoncerty.

Najlepsze kawiarnie – Wrocław to ich mekka!

Opisując kawiarnie we Wrocławiu warto zacząć od najbardziej historycznego miejsca w mieście – WuWA cafe. To kawiarnia o doskonałej lokalizacji – znajduje się przy pętli tramwajowej, niedaleko Hali Stulecia we Wrocławiu. Mają tu nie tylko dobrą kawę, ale także minibiblioteczkę  z publikacjami dotyczącymi wrocławskiego osiedla WuWA powstałym w 1929 r. jako miejska wystawa.

Inne ciekawe historyczne miejsce, które przerobiono na kawiarnie, to Cafe Berg znajdujące się blisko centrum Wrocławia. Przed wojną znajdowała się tu pijalnia mleka. Budynek zaprojektował ten sam architekt, który stworzył projekt Hali Stulecia we Wrocławiu. Kafejka znajduje się przy fosie i ma urokliwy taras, który wieczorami mieni się światłem lampek.

Wrocławianie lubią chodzić na śniadania do Central Cafe mieszczącego się naprzeciw przystanku tramwajowego Rynek. Na miejscu można kupić wiele francuskich wypieków, ale najpopularniejsze są tu świeże bajgle na słodko i słono. Kawiarnia ma również do zaoferowania dobrą kawę smakową.

Popularną kawiarnią we Wrocławiu jest Gniazdo znane z pysznych śniadań i kawy. To wygodna kanajpka, w której spotyka się wiele turystów. Wpadnij także do Petits Fours Cafe, francuskiej kawiarenki z kolorowymi makaronikami, wybornymi i pięknie zdobionymi ciastami, a także francuskimi obiadami czy śniadaniami.

Kocie kawiarnie, instagramowe kawiarnie, zdrowe kawiarnie…

Wrocław idzie za nowymi trendami – znajdziesz tu coraz więcej klimatycznych czy instafriendly kawiarni. W stolicy Dolnego Śląska aktualnie znajdują się dwie kocie kawiarnie, gdzie można pogłaskać koty, pobawić się z nimi, a przy okazji wypić kawę – polecamy odwiedzić KOTON Kocia kawiarnia, to miejsce idealne do zrelaksowania się. Henryk, Franciszek, Kazio i Dyzio promują tu kocią adopcję.

Druga kocia kawiarnia we Wrocławiu to Kot Cafe. To nie tylko kafejka z dobrą kawą, ciastami czy sokami, ale także dom tymczasowy dla kotów, które można zaadoptować. Nie przepadasz za kotami? Może zaciekawi cię w takim razie Parrot Coffee. Częstymi gośćmi są tam Jon i Pablo – dwie papugi.

Instafriendly kawiarnie to miejsce, gdzie największe znaczenie ma design, piękna kawa i bogato zdobione słodycze. Kolor przewodni takiego miejsca to róż. Jeżeli szukasz smacznych, a jednocześnie pięknych deserów, które możesz spożyć w spokojnym, wygodnym kącie, koniecznie wpadnij do cukierni Nanan.

W samym sercu rynku, nieopodal szklanej fontanny, znajduje się różowa kawiarnia pełna neonów, kwiatów i innych uroczych elementów. Możesz zjeść tu ciastko w kształcie jednorożca albo wypić niebieską lub różową kawę. To miejsce idealne na do sfotografowania i dodania na Instagrama! Wpadaj do BlossomE Cafe.

Szukasz zdrowych deserów bez cukru, glutenu czy ulepszaczy? A może jesteś wege? Idealnym miejscem dla ciebie będzie w takim razie Sorrir. Oprócz standardowego menu kawowego znajdziesz tutaj ogrom zdrowych soków i shake’ów!