-
Mural Dziewczyna w kapeluszu
Portret dziewczyny - głównej postaci z dzieła Robina Nasa z Holandii, to symboliczny hołd dla dokonań wrocławianek w odbudowę znis..
-
Murale na Nadodrzu
Część murali na Nadodrzu została stworzona przez artystów zaproszonych przez wrocławską Galerię BWA w ramach projektu Out of Sth...
-
Murale na placu Społecznym
Podziemne przejścia i wiadukt samochodowy na placu Społecznym to istna galeria murali.
-
Mural - himalaistka Wanda Rutkiewicz
Wanda Rutkiewicz była pierwszą Polką i trzecią kobietą na świecie, która weszła – Mount Everest. W 1992 r. zaginęła w Himalajach...
-
Mural przy ul. Ptasiej
Malowidło zatytułowane jest "Od pustki do życia".
-
Mural Zapominanie Stanisława Dróżdża
Mural to sztandarowe dzieło Stanisława Dróżdża.
-
Mural Eric Il Cane przy Cybulskiego
Auror pracy Eric Il Cane pochodzi z Bolonii.
-
Mural BLU przy ul. Cybulskiego
Mural przy Cybulskiego powstał w ramach festiwalu Out of Sth organizowanego przez wrocławskie BWA.
-
Mural - pisarz Marek Krajewski i jego bohaterowie
Mural przedstawia Marka Krajewskiego i bohaterów jego książek. To inicjatywa miasta Wrocławia i Wydawnictwa Znak, z którym pisarz ..
-
Kolorowe podwórka we Wrocławiu
Przy ul. Roosevelta na ścianach budynków kamienic można zobaczyć błękit oceanów, fantazyjne ryby, rajski ogród, psy i dinozaury. O..
Murale we Wrocławiu
Murale we Wrocławiu są tu tak samo liczne, jak i mosty. Wiele z nich jest pewnego rodzaju pamiątkami czczącymi ważne wydarzenia we Wrocławiu, inne stanowią natomiast przejaw artyzmu tutejszych mieszkańców. Każdy street art ma tutaj swoją historię. Jednym z najbardziej charakterystycznych murali, a raczej całą galerią murali, są tzw. Kolorowe podwórka we Wrocławiu przy ul. Roosevelta. To niezwykle barwna przestrzeń wypełniona obrazami przedstawiającymi mieszkańców Nadodrza, kwiaty, zwierzęta i różne fantazyjne stwory. Popularnie nazywa się je „niemuralami”. Ich autorami często są sami mieszkańcy okolicznych domów czy ich dzieci. To zdecydowanie jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc we Wrocławiu. W mieście nie brakuje także pojedynczych murali zdobiących bloki mieszkalne. Wrażenie z pewnością robi mural „Zapominanie”, którego autorem jest Stanisław Dróżdż. Minimalizm, jak i dosadność tego dzieła przekonuje do refleksyjnego rozważania nad ludzką egzystencją. Przy ul. Jedności Narodowej 42 znajduje się natomiast mural przedstawiający wrocławskiego pisarza Marka Krajewskiego oraz bohaterów jego książek. To artystyczne uznanie dla jednego z ambasadorów miasta. Warto zapoznać się także z innymi wymienionymi przez nas muralami we Wrocławiu.