Kościoły i świątynie we Wrocławiu

Strona 1 z 1

Kościoły i świątynie we Wrocławiu

Kościoły i świątynie we Wrocławiu to nie tylko obiekty kultu religijnego, ale także wspaniałe zabytki przedstawiające architekturę sakralną różnych epok historycznych. Z niektórych wież kościelnych można oglądać cały Wrocław – jednym z takich miejsc jest mostek Pokutnic w katedrze św. Marii Magdaleny. Znajduje się 45 metrów nad ziemią i widać z niego fragment wrocławskiego Rynku i wieżę Ratusza. Z obiektem wiążą się także ciekawe legendy, które z pewnością zainteresują młodszych odwiedzających.

Wielbiciele zabytków nie mogą pominąć na swojej trasie zwiedzania kaplicy Hochberga w kościele pw. św. Wincentego i św. Jakuba przy pl. Nankiera, która jest uznawana za perłę barokowej architektury. Turyści z pewnością zachwycą się również matką kościołów śląskich, czyli gotycką archikatedrą pw. św. Jana Chrzciciela.

Wrocław to wielokulturowe miasto – swoje miejsce kultu mają tu również Żydzi. Centrum ich obrządków jest Synagoga pod Białym Bocianem, która równocześnie stanowi klasycystyczny zabytek i salę widowiskową, gdzie organizuje się takie wydarzenia jak Przegląd Piosenki Aktorskiej czy różne festiwale filmowe.

Przy okazji zwiedzania Hali Stulecia, Pergoli i Fontanny Multimedialnej można przejść się po parku Szczytnickim, w którego sercu stoi stary, drewniany kościółek z XVII wieku. Znane kościoły i świątynie we Wrocławiu, które również warto zobaczyć, to m.in.: cerkiew Świętych Cyryla i Metodego, bazylika mniejsza pw. św. Elżbiety czy kościół uniwersytecki pw. Najświętszego Imienia Jezus.