Zwiedzanie Wrocławia

Strona 1 z 28

Zwiedzanie Wrocławia

Atrakcje we Wrocławiu. Miasto ma bardzo bogatą ofertę miejsc do zwiedzania dla turystów, jak i mieszkańców. Wśród ciekawych lokalizacji są muzea, takie jak: Muzeum Narodowe, odnowiona Panorama Racławicka czy Ossolineum.

Miejscem bardzo popularnym wśród zwiedzających jest Rynek we Wrocławiu wraz z przyległymi do niego uliczkami starego miasta. Stąd niedaleko jest już do mniej uczęszczanej, ale bardzo urokliwej Dzielnicy Czterech Wyznań, zwanej także Dzielnicą Czterech Świątyń. Otoczona Odrą Wielka Wyspa pełna jest znanych we Wrocławiu miejsc do zwiedzania, szczególnie z dziećmi. Są tu też: Pergola z największą w Polsce Fontanną Multimedialną, Hala Stulecia, ZOO Wrocław wraz z jedynym w Europie Afrykarium.

Atrakcje we Wrocławiu

W pobliżu znajduje się Ogród Japoński i przepiękny Park Szczytnicki, a nieco dalej położony jest Ogród Botaniczny. Na liście miejsc do zwiedzania Wrocławia z dziećmi koniecznie powinna znaleźć się Polinka – kolejka linowa, którą przejedziesz nad Odrą z malowniczych okolic Politechniki Wrocławskiej na druga stronę rzeki. Tam położone jest natomiast centrum wiedzy o wodzie Hydropolis.

Atrakcją, której nie możesz pominąć w trakcie zwiedzania Wrocławia, jest Ostrów Tumski z katedrą wrocławską, gdzie z wieży roztacza się piękny widok na miasto. W trakcie zwiedzania Wrocławia, panoramę miasta możesz podziwiać także z innych punktów widokowych, takich jak: Mostek Pokutnic, Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego czy wieża kościoła św. Elżbiety. Najnowszym i najwyższym punktem widokowym we Wrocławiu jest wieżowiec Sky Tower.

Miłośnikom rekreacji i rozgrywek sportowych podczas zwiedzania Wrocławia polecamy Aquapark oraz Stadion Wrocław, na którym odbywały się piłkarskie mistrzostwa Europy – Euro 2012. Przyjeżdżając do Wrocławia pociągiem, pamiętaj, by zatrzymać się na chwilę na samym dworcu PKP. Zabytkowy Wrocław Główny jest najpiękniejszym dworcem kolejowym w Polsce.