Adam Grand

Data utworzenia: 2022-09-12

Jeden z najbardziej znanych krasnalskich podróżników i odkrywców. Zna wiele tajemnic Wrocławia i może ci sporo o nim opowiedzieć.

Adam Grand od dziecka pragnął podróżować. Uwielbiał dworce kolejowe, porty i lotniska. Fascynowało go wszystko, co miało związek z ruchem i odkrywaniem nowych miejsc, odgłosów, zapachów i smaków. Gdy tylko osiągnął pełnoletność (a w świecie krasnali osiąga się ją w wieku 100 lat), spakował do czerwonej walizki wszystkie mapy, jakie tylko znalazł w domu, ucałował rodziców i ruszył w drogę ku przygodzie. Kolejne lata upłynęły mu na poznawaniu fantastycznych miejsc i niezwykłych ludzi.

W Nibylandii dołączył na chwilę do ekipy Zgubionych Chłopców, jednak w końcu i on zapragnął dorosnąć. W Dolinie Muminków przez miesiąc palił fajkę z Włóczykijem, a w Krainie Liliputów spotkał samego Guliwera. Pomagał Alicji gonić Białego Królika i wymienił uśmiechy z kotem z Cheshire, kiedy przez kolejny rok gościł w Krainie Czarów. Pomieszkał też chwilę w Szuflandii, było mu tam jednak zdecydowanie za ciasno. Dziś Adam Grand jest jednym z najbardziej znanych krasnalskich podróżników i odkrywców. Wrocław to jego ulubione miasto. Zna wiele jego tajemnic i może ci sporo o nim opowiedzieć. 

Będzie idealnym kompanem, z którym odkryjesz fascynujące miejsca i poznasz Wrocław z całkiem innej perspektywy. Ale najpierw musisz go znaleźć. Najczęściej można go spotkać pod Zielonym Dębem i Kamiennym Preclem, gdzie zatrzymuje się chętnie pomiędzy swoimi licznymi podróżami.

Więcej miejsc