Aquapark Wrocław – obiekt nieczynny

Aquapark Wrocław jest jednym z najlepszych i najchętniej odwiedzanych parków wodnych w Europie, a jednym z największych obiektów rekreacyjno-sportowym w Polsce

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

W związku z pandemią i nowymi obostrzeniami w strefie żółtej, Aquapark Wrocław będzie nieczynny od 17 października.

Aquapark Wrocław istnieje od 2008 roku. To jeden z najlepszych i najchętniej odwiedzanych parków wodnych w Europie, a  jednym z największych obiektów rekreacyjno-sportowych w Polsce.

W ramach programu Nasz Wrocław: 15% zniżki przy zakupie miesięcznego karnetu VIP (Aquacard)

Do dyspozycji są Baseny Rekreacyjne, Basen Sportowy o wymiarach olimpijskich, nowoczesną i wielofunkcyjną strefę Fitness, Saunarium, a w nim kompleks saun i łaźni wraz z ogrodem oraz baseny zewnętrzne.

Kompleks basenów rekreacyjnych to doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy szukają relaksu i aktywnego wypoczynku, ale także beztroskiej rozrywki. Na pierwszą grupę czekają cztery głębokie jacuzzi i zewnętrzny basen solankowy, a na drugą – basen z falami, zewnętrzny basen rekreacyjny, leniwa rzeka, zapierające dech w piersiach zjeżdżalnie.

Aquapark dla ciała i dla umysłu

W wyjątkowej scenerii Saunarium można oczyścić ciało i umysł, zregenerować siły i nabrać energii do działania. W parku wodnym czekają sauny fińskie suche, łaźnie parowe, biosaunę, łaźnię kamienną, sauny z aromaterapią. Atutem kompleksu jest największy w Polsce ogród saunowy pełen harmonijnie zaaranżowanej zieleni.

Park wodny: Dziecięca Zatoka

W Aquapark Wrocław znajduje się także profesjonalnie wyposażone centrum fitness, na które składa się siłownia o powierzchni niemal 700 metrów kwadratowych oraz strefa fitness z szeroką ofertą zajęć grupowych.

Najmłodsi mają Dziecięcą Zatokę. To basen przeznaczony dla rodziców z małymi dziećmi. Po szalonym dniu spędzonym w Aquaparku, zapraszamy do skorzystania z restauracji, w której można zjeść zdrowy i smaczny obiad.

Powiększenie strefy letniej

Od 28 lipca 2020 r.  goście Aquaparku będą mieli do dyspozycji dwa nowe baseny zewnętrzne z powiększoną plażą. Pierwsza niecka będzie miała charakter rekreacyjny – jej powierzchnia wyniesie 425 mkw., a głębokość 1,35 m. Druga – o pow. 82 mkw. i głębokości 0,4 m – będzie przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Woda w obu basenach będzie podgrzewana. Temperatura wody w brodziku dla najmłodszych będzie miała 29 stopni, a w basenie rekreacyjnym od 24 do 26 stopni. Wrocławski Aquapark jako jedyny w mieście podgrzewa wodę w basenach zewnętrznych, dzięki czemu z niecek można korzystać nawet w chłodniejsze i pochmurne dni.

W związku z nową inwestycją teren Aquaparku został powiększony o część Wzgórza Andersa i będzie to miejsce przeznaczone na plażowanie. Tym samym teren parku wodnego powiększył się o ok. 2000 metrów kwadratowych. Przy nowo powstałej plaży powstanie też punkt gastronomiczny, który będzie prowadził sprzedaż przekąsek oraz zimnych napoi.

W okresie letnim coraz więcej osób wybiera relaks na terenach zewnętrznych, dlatego już w ubiegłe wakacje na terenach zielonych pojawiła strefa chillout, w której znalazł się namiot, leżaki oraz foodtruck. Również w tym roku teren na górce przy basenach zewnętrznych został zagospodarowany pod strefę wypoczynku.

Zewnętrzna strefa malucha

Wiadomość o zewnętrznym brodziku najbardziej ucieszy rodziców z małymi dziećmi. W brodziku zamontowane zostały jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia „słoń”, które urozmaicą zabawę w brodziku. Woda w tej niecce będzie podgrzewana.

W strefie malucha oprócz brodzika znajdzie się plaża z pirackim placem zabaw. Na statku będzie można zjechać z jednej ze zjeżdżalni, powspinać się po drabinkach oraz postrzelać z armatek.

Godziny otwarcia

  • Baseny rekreacyjne: poniedziałek - niedziela: 8.00 - 23.00
  • Basen sportowy poniedziałek - niedziela:  4.30 - 23.00, kasy wejściowe czynne do godz. 22.40
  • Saunarium  poniedziałek - niedziela: 8.00 - 23.00, kasy wejściowe czynne do godz. 22.20
  • Fitness poniedziałek-niedziela:  6.00 - 23.00, Kasy wejściowe czynne do godz. 22.20

Cennik:

  • Bilet normalny 34 zł (2h), 54 zł (cały dzień)
  • Bilet ulgowy 28 zł (2h), 34 zł (cały dzień),
  • Bilet rodzinny 95 zł (2h), 135 zł (cały dzień).

Galeria

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc