Aquapark Wrocław

Data utworzenia: 2022-07-01

Aquapark Wrocław jest jednym z najchętniej odwiedzanych parków wodnych w Europie, a także jednym z największych obiektów rekreacyjno-sportowych w Polsce.

Aquapark znajduje się przy ul. Borowskiej 99, zaraz obok Wzgórza Andersa. Dostępny jest przez cały tydzień. W kompleksie znajdują się zarówno baseny odkryte zewnętrzne, jak i wewnętrzne dla ludzi w każdym wieku.

Park wodny Wrocław – atrakcje dla dzieci i dorosłych 

Do dyspozycji gości wrocławskiego Aquaparku są:

 • Baseny Rekreacyjne,
 • Basen sportowy,
 • Saunarium,
 • Fitness i Siłownia.

Baseny rekreacyjne są miejscem idealnym do zabawy, jak i relaksu. Osobom preferującym wyłącznie pływanie poleca się natomiast wizytę na basenie sportowym. Na trening poza wodą można się udać do strefy fitness i siłowni. Odprężający, a zarazem zdrowy z pewnością będzie pobyt w Saunarium. Każdy znajdzie w Auqaparku Wrocław coś dla siebie. 

W lipcu 2022 r. powstał na Brochowie nowy Aquapark, który znajduje się przy ul. Polnej 10. Na miejscu znajdują trzy kompleksy basenów – zewnętrzny otwarty sezonowo, sportowy i wewnętrzny do nauki pływania. Więcej informacji w artykule Basen Brochów we Wrocławiu.

Atrakcje dla dorosłych i seniorów – Aquapark Wrocław

Halodarium i Tepidarium to miejsca dla tych, którzy potrzebują odetchnąć od zgiełku panującego na basenach rekreacyjnych. Halodarium docenią przede wszystkim osoby z problemami układu oddechowego. W pokoju utrzymywana jest temperatura do 65°C, dlatego mogą z niego korzystać także seniorzy. Ściany składają się ze specjalnych solnych cegiełek, a za pomocą dysz umieszczonych na suficie co kilka minut rozprowadzany jest roztwór soli zapewniający odpowiednią inhalację. Tepidarium to miejsce idealne dla osób, które nie mogą przebywać w wysokich temperaturach. Panuje tu od 35 do 40°C, a wilgotność wynosi 42%. Tepidarium docenią szczególnie osoby starsze z problemami układu krążenia i ci, którzy chcą się wyciszyć i odprężyć przy dźwiękach kojącej muzyki.

Jeżeli chodzi o kwestie zdrowotne, warto także podpłynąć na basen zewnętrzny solankowy. Woda jest tutaj bogata w magnez i potas, które skóra z łatwością przyswaja. To miejsce szczególnie dobre dla seniorów. Słona woda wpływa na obrzęki, łagodzi bóle reumatyczne czy problemy z kręgosłupem, a także poprawia krążenie krwi. Każdy może tutaj zażyć również hydromasażu, który zapewni bicze wodne. To typowe miejsce do relaksu. Można z niego korzystać przez cały rok.

Jacuzzi to jedno z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Aquaparku. Do dyspozycji gości są aż 4 jacuzzi z kilkunastoma dyszami wytwarzającymi bąbelki. To miejsce, w którym można się rozluźnić, przy okazji zażywając zdrowotnego hydromasażu. Z jacuzzi powinny korzystać osoby zapracowane, zmęczone, zestresowane i po przebytych kontuzjach oraz operacjach. Docenią je zarówno seniorzy, jak i młodsze osoby.

Basen pływacki to miejsce dla tych, którzy łączą zabawę ze sportem. Do dyspozycji są 4 tory, które mają głębokość od 1,8 do 2 m. 

Zabawa dla najmłodszych pływaków

Dziecięca zatoka to przystań basenowa dla najmłodszych gości Aquaparku, którzy stawiają pierwsze kroki w nauce pływania. Przeznaczona jest głównie do celów dydaktycznych, ale także do zabawy i oswajania maluchów z wodą. Niecka dzieli się na dwie części – w jednej z nich znajdują się tory do pływania, a w drugiej brodzik ze zjeżdżalnią o długości 120 cm oraz fontannami na ścianach. Podczas zajęć dostęp do tej strefy może być ograniczony. 

Brodzik to ulubione miejsce maluchów. Woda jest podgrzewana, a zabawę zapewniają liczne gejzery, piankowe przedmioty, statek piracki, małe fontanny i kolorowe dekoracje. Strefa odgrodzona jest od innych atrakcji, dlatego dzieci czują się tu bezpiecznie. Rodzice pilnujący swoje pociechy mogą skorzystać z leżaków oraz kojców, w których można się przebrać. 

Wodne szaleństwo dla całej rodziny

Leniwa rzeka jest atrakcją dla całej rodziny, a to wszystko dzięki jej niewielkiej głębokości. Można po niej dryfować z deskami czy na dmuchanym kole albo po prostu poddać się silnemu prądowi, który niesie pływaków przez dużą część Aquaparku. To szczególnie interesująca zabawa dla dzieci. 

W sercu Aquaparku znajduje się przestronny basen z falami, które pozwalają poczuć się zarówno dorosłym, jak i dzieciom, jakby byli nad morzem. Fale osiągają tutaj nawet do 70 cm wysokości. Głębokość strefy sięga do 2 m, a im dalej, tym głębiej. 

Na terenie wrocławskiego Aquaparku znajduje się także 8 zjeżdżalni:

 • Black Hole to niebieska rura, która wychodzi na zewnątrz parku wodnego. Ma aż 24 metry. Podgrzewana woda umożliwia korzystanie z niej przez cały rok,
 • Turbo, czyli ekstremalna zjeżdżalnia, z której bardzo szybko się zjeżdża,
 • Magic Eye to szczególnie lubiana przez gości zjeżdżalnia, na której zjeżdża się na pojedynczych lub podwójnych pontonach. Jest najdłuższa ze wszystkich,
 • Wroclove, czyli podwójna zjeżdżalnia,
 • Zjeżdżalnia RODZINNA przeznaczona jest dla starszych dzieci lub dzieci zjeżdżających z rodzicami. Znajduje się przy basenie z falą
 • Zjeżdżalnia multimedialna zaskakuje różnymi efektami: światłem, dźwiękiem, kurtynami wodnymi i elementami transparentnymi. Jest ona przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia, które mają min. 150 cm wzrostu i umieją pływać.

Oprócz zjeżdżalni i leniwej rzeki można także skorzystać z basenów zewnętrznych rekreacyjnych. Dostępne są tam zarówno tory do pływania, gejzery, natryski, jak i brodziki. Spokojnie mogą się tu bawić i dorośli, i dzieci, tym bardziej że głębokości nie są duże.

Wrocławskie Saunarium, czyli relaks dla duszy i ciała

Oprócz atrakcji typowo basenowych dorośli mają możliwość wyboru Saunarium, gdzie dostępnych jest aż 14 różnych saun. Znajdują się tu tradycyjne łaźnie, jak i te, które wykorzystują podczerwień. Kobietom i mężczyznom z pewnością przypadną do gustu codzienne ceremonie zapachowe oraz seanse aromatyczne. Wstęp do tej strefy mają tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Dostępne są tu:

 • 4 sauny fińskie, w tym jedna zewnętrzna, ziemna i dwie wewnętrzne,
 • 2 sauny parowe – jedna aromatyczna, druga zwykła,
 • 2 biosauny,
 • 2 łaźnie – kamienna i parowa,
 • sauna zewnętrzna,
 • Strefa Kobiet – sauna sucha typu fińskiego z aromaterapią i biosauną,
 • Sauna infrared,  
 • Sauna sucha z tężnią solną.

W Saunarium, w ramach ceremonii zapachowej, co godzinę zmieniany jest zapach olejków. Saunmistrzowie rozprowadzają na gorących kamieniach wodę z olejkami eterycznymi o zapachu ziołowym, kwiatowym, leśnym, korzennym, owocowym lub cytrusowym. Aromaterapia to dobry sposób na wzmocnienie organów wewnętrznych. Po każdej wizycie w saunie czy łaźni dodatkowo można odetchnąć w strefie schładzania.

Jacuzzi pod gwiazdami to ciepła kąpiel w połączeniu z hydromasażem. Wrażenie robi wyjątkowe wnętrze w stylu marokańskim. Sufit zdobiony jest malowanymi ręcznie gwiazdami. W Saunarium można także wypocząć w specjalnie przeznaczonym do tego pokoju relaksu, czyli Atrium. Znajdują się tu leżaki, fontanna z lodem, a także stanowiska z dostępem do wody pitnej. Przestrzenie wypoczynkowe są ciche, harmonijne i zielone. Można sobie tutaj uciąć krótką drzemkę.

Basen Thalasso to wyjątkowe miejsce, które wypełnione jest wodą ze składem chemicznym zbliżonym do Morza Martwego. Słona woda morska wpływa pozytywnie na skórę, drogi oddechowe i rozluźnia mięśnie. Klimatu dopełniają tęczowe światła i greckie kolumny z mozaikowymi zdobieniami. 

Na zewnątrz Aquaparku znajduje się szczególne miejsce – Ogród saunowy. Umieszczone są tu trzy sauny – fińskie i zewnętrzne, basen służący do chłodzenia, duży basen z ciepłą wodą i z funkcją hydromasażu, a także ścieżka sensoryczna ułożona z kamieni czy szyszek. Na zewnątrz można skorzystać z leżaków. Odpoczynek dopełnia harmonijna zieleń.

W Saunarium organizowane są seanse aromatyczne i ceremonie saunowe. Trzeba za nie zapłacić dodatkowo 20 zł, bilety można wykupić od godz. 17:30. Seanse odbywają się codziennie o godz. 19:15 i 20:15. Dokładny harmonogram można znaleźć na stronie Aquaparku: https://aquapark.wroc.pl/pl/seanse-aromatyczne. Obecnie dostępnych jest 9 różnych seansów aromatycznych, np. jogurtowo-nawilżający, miodowy czy chmielowy. Przy każdym z nich dostępne są różne kosmetyki i poczęstunek związany z tematyką całego wydarzenia. 

Na terenie Saunarium są także przeprowadzane masaże z użyciem wysokiej klasy naturalnych kosmetyków. Dostępne są m.in.:

 • masaż klasyczny,
 • masaż leczniczy,
 • masaż relaksacyjny,
 • masaż bańką chińską,
 • masaż gorącymi kamieniami,
 • masaż woskiem świecy,
 • masaż sportowy regeneracyjny,
 • masaż twarzy, szyi i dekoltu,
 • masaż z elementami akupresury,
 • masaż sportowy przygotowawczy.

Do każdego wykupionego online masażu dostaje się 2-godzinny bilet do Aquaparku Wrocław z dostępem do wszystkich atrakcji z wyjątkiem basenu sportowego. 

Dla tych, którzy szukają w Aquaparku sportowych wrażeń – Basen sportowy, Fitness/Siłownia

Osoby, które chcą się poruszać, z pewnością docenią zajęcia z Aquafitnessu odbywające się na basenie sportowym. W każdy dzień tygodnia można przeprowadzić inny trening pod czujnym okiem instruktora, np. Aqua Wzmacnianie czy Aqua Jogging. Na Basen sportowy można się wybrać, jeśli nie ma się ochoty na zabawę, tylko na pływanie. Dodatkowo należy pamiętać, że to strefa, do której trzeba kupić osobny bilet. Głębokość to od 1,35 m do 1,82 m, a do dyspozycji pływaków jest aż 8 torów o szerokości 2,5 m

Sportu można zażyć także w strefie Fitness i Siłowni. W przypadku Fitness oferowanych jest wiele aktywności fizycznych, np. zumba, joga, relaks i medytacja. Grafik zajęć znajduje się na stronie: https://aquapark.wroc.pl/pl/grafik-zajec.

Dla fascynatów samodzielnych treningów siłowych dostępna jest natomiast strefa siłowa, a w niej:

 • Sala główna z bieżniami, rowerami i sprzętem siłowym,
 • Sala iFitness wyposażona w lustra, rollery, maty, hantle itd.,
 • Sala Body&Power, czyli centrum treningu funkcjonalnego i kalisteniki.

Restauracje i bary w Aquapark Wrocław

Po wodnym szaleństwie lub w przerwie od pływania warto coś przekąsić. Aquapark Wrocław zaprasza do swoich restauracji i kawiarni znajdujących się w różnych strefach basenu.

 • AquaCafe to kawiarnia, w której można zjeść pyszne desery, ciasta, sałatki, a także obiady. Ulokowany jest w holu głównym niedaleko kas,
 • AquaBar to restauracja samoobsługowa umiejscowiona w strefie rekreacyjnej basenu. Należy jej wypatrywać przy basenie z falą,
 • SaunaBar jest w strefie saun,
 • Aqua Beach Bar znajduje się za basenami zewnętrznymi na wzgórzu Andersa.

Park wodny we Wrocławiu oferuje dania polskie, włoskie, azjatyckie, a także amerykańskie. Z napojów dostępne są koktajle, drinki i kawa.

Bilety – Wrocław Aquapark, Saunarium, Fitness/siłownia

Cennik.

Aquapark Wrocław – dojazd, parking

Wrocławski Park Wodny S.A., ul. Borowska 99, 50-558 Wrocław.

Linie autobusowe:

 • 112, 113, 124, 134, 145, 146, N.

Linie tramwajowe:

 • 9, 15, 70, 8, 16, 31, 32.

Parking dla klientów jest bezpłatny. Z automatu należy pobrać bilet parkingowy, a następnie okazać go w kasie po skorzystaniu z obiektu. Do czasu pobytu na wrocławskim basenie zostanie doliczonych 30 minut przeznaczone na opuszczenie terenu parkingu. 

Dla osób niekorzystających z atrakcji Parku Wodnego we Wrocławiu bilety są dodatkowo płatne. Za pierwsze 30 minut nie trzeba płacić. Każda kolejna godzina to dopłata 10 zł. Opłata dobowa wynosi 100 zł, tyle samo wynosi kara za zgubienie biletu. 

Aquapark Wrocław – godziny otwarcia

Aquapark ma różne godziny otwarcia, w zależności od stref:

Aquapark - godziny otwarcia:
Baseny rekreacyjne
poniedziałek - niedziela 8:00 - 23:00

Basen rekreacyjny zewnętrzny

poniedziałek - niedziela

(dostępność uzależniona od warunków pogodowych)

11:00 - 19:00
Fitness
poniedziałek - niedziela  6:00 - 23:00
Basen sportowy
poniedziałek - piątek 5:30 - 23:00
sobota - niedziela  8:00 - 23:00
Saunarium

poniedziałek - niedziela

wtorek - dzień tylko dla Pań

8:00 - 23:00
Restauracje
AquaCafe 9:00 - 22:00 (pn.-nd.)
AquaBar 10:00 - 21:00 (pn.-nd.)
SaunaBar 9:00 - 22:30 (pn.-nd.)
Sklep Aqua Shop
poniedziałek - piątek 9:00 - 21:00
sobota - niedziela 8:00 - 20:00
Dziecięca Zatoka
poniedziałek - niedziela 9:00 - 21:00
Zjeżdżalnie
poniedziałek - niedziela 8:00 - 23:00
Zjeżdżalnia multimedialna Twister
poniedziałek - piątek 16:00 - 21:00
sobota - niedziela 9:00 - 21:00

Kasy wejściowe są czynne do godz. 22:20.

Aquapark Wrocław – nauka pływania

Zajęcia z pływania odbywające się we wrocławskim parku wodnym są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku:

 • 1-4 lat,
 • 4-6 lat,
 • 7-9 lat,
 • 10-12 lat,
 • 13-15 lat,
 • od 16 lat wzwyż. 

Na każdym etapie nauki uczestnicy przyswajają nowe rzeczy. Najmłodsi przyzwyczajają się do wody, poznają możliwości swojego ciała, uczą się pływać i nurkować. Osoby ze starszych grup wiekowych mają możliwość doskonalić style pływackie na czterech poziomach: początkującym, średnio zaawansowanym, zaawansowanym i doskonalącym. Więcej odpowiedzi można znaleźć na stronie Aquaparku: https://aquapark.wroc.pl/pl/szkola-plywania.

Nauka pływania dla niemowląt 

Lekcje pływania dla niemowląt cieszą się dużą popularnością. Dzięki nim najmłodsi mogą oswoić się z wodą i przy okazji rozwinąć koordynację ruchową oraz układ mięśniowy. To świetna zabawa dla nich, jak i ich rodziców. Zajęcia z instruktorem odbywają się w Dziecięcej Zatoce lub bezpośrednio w strefie Basenów Rekreacyjnych raz w tygodniu i trwają 30 minut. Później przez 120 minut rodzice z maluchami mogą spędzić czas na własną rękę. Pojedyncza lekcja kosztuje 55 zł. W cenę zajęć wchodzi podwodna sesja zdjęciowa, która ukazuje pierwsze pływackie sukcesy dziecka. W kursie mogą brać udział niemowlęta w wieku od 4 miesięcy do roku. 

Aquapark Wrocław – kontakt, adres

Adres: ul. Borowska 99, 50-558 Wrocław
Strona www: www.aquapark.wroc.pl
E-mail:
Telefon: + 48 71 77 11 511
Spółka: Wrocławski Park Wodny S.A.

Jeśli masz jakieś pytania, znajdziesz je na stronie Aquaparku w zakładce pytania i odpowiedzi.

Galeria

Aquapark Wrocław w social mediach

Więcej miejsc