Centrum Poznawcze Hali Stulecia

Data utworzenia: 2022-07-29

To miejsce, w którym w ciekawy i nowoczesny sposób prezentowana jest historia Wrocła­wia.

Wystawa stanowi niezwykłą, edukacyjną przestrzeń przedstawiającą historię Hali Stulecia, genezę jej powstania i przemian na przestrzeni lat. 

Na wystawę składają się dotykowe ekrany i mapy, interaktywna podłoga, makiety budowli, ponad 600 zdjęć i różnorodnych wizualizacji oraz interaktywne gry i zabawy nie tylko dla najmłodszych.

Centrum Poznawcze w Hali Stulecia to miejsce, które można twórczo wykorzystywać w projektach edukacyjnych, poświęconych zarówno historii oraz architekturze i interdyscyplinarnemu myśleniu o zmieniającej się codzienności.

Wystawa w Centrum Poznawczym wzbogacona jest o galerię i system ekranów w kuluarach Hali Stulecia, które otaczają płytę główną. Kulminacyjnym punktem zwiedzania jest wyjątkowe widowisko światła i dźwięku, wykonane techniką videomappingu. Pokaz zatytułowany „O(Omicron)” wyświetlany jest pod kopułą Hali Stulecia.

Centrum Poznawcze w Hali Stulecia jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych, zwłaszcza osób niewidomych, dla których dostępne są czytnik Braille’a, jak i audioprzewodniki.

Zwiedzanie warto połączyć ze zwiedzaniem Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa (możliwość zakupu biletu łączonego), a także ze spacerem wokół Pergoli, pokazem fontanny multimedialnej, wizytą w Ogrodzie Japońskim, Parku Szczytnickim i ZOO.

na podst. opisu ze strony Centrum

Galeria

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w social mediach

Więcej miejsc