Ciężarowiec

Data utworzenia: 2015-10-19

Trenuje w hotelu Śląsk! Zawitał tu z polską reprezentacją sztangistów podczas Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Ciężarów, które odbyły się we Wrocławiu w październiku 2013 r., a teraz ćwiczy formę na kolejne sportowe wyzwania.

Krążą legendy, że „Ojcem” krasnala jest były olimpijczyk i sztangista Śląska, medalista mistrzostw świata i Europy, a obecnie wiceprezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów – Mariusz Jędra, po którym figurka odziedziczyła charakterystyczne rysy twarzy.

Dokładnie 100 lat temu w Hali Stulecia odbyły się 19. mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. Minął wiek i impreza znów zagości w murach tego wrocławskiego obiektu. Krasnal nieustannie dzierży nad głową ogromny ciężar, ale jak na prawdziwego sportowca przystało, trzyma fason i nie widać po nim oznak zmęczenia.

Pierwotnie skrzat miał zamieszkać u wrót Hali Stulecia, ale ostatecznie zdecydowano, że po mistrzostwach na stałe osiądzie przy hotelu Śląsk, czyli najbardziej sportowym obiekcie hotelarskim w naszym mieście.

Więcej miejsc