Dryndek

Data utworzenia: 2022-07-11

Krasnale to ludek szanujący tradycję i niechętny innowacjom technicznym. Jednak jeden z nich docenia możliwości dawane przez urządzenia telekomunikacyjne.

Dryndek rozpoczął dorosłe życie jako asystent Gołębnika. Odpowiadał za krasnoludzką pocztę, którą przewoził na gołębich grzbietach. Stwierdził wówczas, że często ptasi transport nie pozwala poczcie wędrować wystarczająco szybko. W poszukiwaniu szybszych sposobów przekazywania informacji zaczął obserwować Dużych Ludzi.

Zaobserwował, że często rozmawiają oni z tajemniczymi maszynami, przypominającymi kształtem banany. Szybko zorientował się, że tak naprawdę urządzenia te służą Dużym Ludziom do rozmów na odległość.

Pierwsze próby wykorzystania wynalazku okazały się nieudane. Okazało się, że mały wzrost krasnali zadziałał tym razem na jego niekorzyść. Po prostu nie zdołał jednocześnie utrzymać słuchawki i wybrać numeru.

Jednak dzięki zmysłowi technicznemu zdołał stworzyć własne telefony przystosowane do krasnalich rozmiarów. Sam zajął się swoim nowym hobby – pomaganiem abonentom krasnoludzkiej sieci. Na siedzibę obrał budkę przy telefonii Dialog na wrocławskim Rynku.

Obecnie Dryndek interesuje się nowymi sposobami komunikacji. To na jego naleganie Rada Krasnali ma rozważyć podłączenie gospodarstw małego ludku do Internetu.

Galeria

Więcej miejsc