Irtek

Data utworzenia: 2022-07-12

Irtek jest krasnalem o wielu talentach. To otwarty, miły, elokwentny skrzat, który ma liczne kontakty ze swoimi bliższymi i dalszymi sąsiadami.

Irtek chętnie opowiada o regionie, w którym mieszka i po którym podróżuje. Znakomicie zna nie tylko Wrocław i jego tajemnice ukrywane w skrzacich piwnicach i poddaszach, ale cały Dolny Śląsk. Pasjonuje się jego historią, geografią, architekturą i przyrodą.

Chętnie wspomina historyczne i współczesne znane postacie krasnoludzkiego świata. Irtek jest wszechstronnie wykształconym skrzatem, lecz specjalizuje się w planowaniu krasnoludzkich osad. Nie rozstaje się ze swoim ołówkiem i zwojami map oraz planów często własnoręcznie szkicowanych. Potrafi zaglądać w serca żyjących istot i rozumie ich potrzeby.

Irtek kocha przyrodę. Stara się dostępnymi metodami obniżyć zanieczyszczenia wody, powietrza i gleby. Chroni krajobraz i myśli o przyszłości następnych pokoleń. Przyjaźni się ze swoim najbliższym sąsiadem Freudkiem, u którego czasem przysypia na kozetce.

Autor – Maciej Zathey. Rzeźba w glinie szamotowej Wrocław 2016

Galeria

Więcej miejsc