Klaun

Data utworzenia: 2022-07-11

Wielkie serce dla dzieci, niewyczerpane pokłady optymizmu i poczucia humoru, oraz ogromna chęć niesienia pomocy...

Tak najkrócej można opisać Klauna – jednego z najbardziej życzliwych krasnali we Wrocławiu.

Klaun przybył do Wrocławia z misją rozweselania małych pacjentów Kliniki Hematologii. Obdarzony ogromnym sercem, postanowił wykorzystać swoje talenty komediowe, towarzysząc dzieciom w trakcie trudnego pobytu w szpitalu. Nikogo raczej nie zdziwi fakt, że szybko stał się ich ulubieńcem.

Razem z krasnalicą Marzenką, która zajmuje się spełnianiem dziecięcych marzeń, podnosi na duchu małych pacjentów kliniki. Jego figle i psoty potrafią wywołać uśmiech na twarzy największego nawet ponuraka. Jego dobre serce i otwartość szybko zjednały mu życzliwość dużych i małych ludzi, oraz pozostałych krasnali.

Jeśli nie krząta się akurat wśród dzieci, nie psoci i nie robi min, wpada na Rynek, aby odwiedzić Życzliwka, lub pozdrowić spacerujących po Starym Mieście Turystów. Najłatwiej go jednak spotkać przed wejściem do Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej, gdzie spędza większość czasu, rozdając uśmiechy.

Jako nieuleczalny optymista, krasnal Klaun od zawsze był duszą towarzystwa, przyciągając do siebie wszystkich, którzy potrzebowali uwagi i pocieszenia. Każdy może mu powierzyć swoje troski, otrzymując w zamian dobre słowo i pocieszenie. Nie wypada jednak zaprzątać mu głowy zbyt często, aby mógł jak najwięcej czasu poświęcić dzieciom, dla których przecież przyjechał do Wrocławia…

Galeria

Więcej miejsc