Kolejkowo – makieta kolejowa Wrocław

Data utworzenia: 2015-12-02

Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa. Na ponad 700 mkw. zbudowano najbardziej znane miejsca we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

Do obejrzenia w Kolejkowie są setki aut, pociągów i innych pojazdów oraz ponad 4,5 tysiąca figurek ludzi i zwierząt. To tętniące życiem minimiasteczko, nad którym wschodzi i zachodzi słońce.

Kolejkowo Wrocław – bilety, godziny otwarcia

Kolejkowo czynne jest przez cały rok, także w święta i niedziele nierobocze. Bilety do Kolejkowa można kupić za pośrednictwem formularza na stronie Kolejkowa. To najlepsze rozwiązanie, jeśli chce się uniknąć stania w kolejce. Bilety można kupić także tradycyjnie – w kasie.

Bilety indywidualne i grupowe

Rodzaj biletu Cena biletu
Normalny (indywidualny) 36 zł
Ulgowy (indywidualny) 29 zł
Normalny (grupowy) 34 zł
Ulgowy (grupowy)

27 zł

Warsztaty (grupowe+zwiedzanie)  39 zł

Grupa musi być złożona z przynajmniej 15 osób. Na każde 10 osób przypada jedna bezpłatna wejściówka dla opiekuna.

W Kolejkowie grupom proponowany jest specjalny program zwiedzania. Dostają one swoich przewodników-animatorów. Kolejkowo można zwiedzać także z przewodnikiem, który mówi w języku obcym.

Z ulgowych biletów w Kolejkowie korzystają:

 • dzieci w wieku 3-18 lat,
 • studenci,
 • emeryci,
 • osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie.

Za darmo wchodzą dzieci do lat 3.

W Kolejkowie nie udziela się rabatów na podstawie Karty Dużej Rodziny ani innych kart rodzinnych. Przy zakupie biletów grupowych można uzyskać fakturę VAT.

Cennik ze zniżką Nasz Wrocław:

 • 27 zł - bilet normalny
 • 20 zł - bilet ulgowy.

Vouchery na prezent

Kolejkowo proponuje bilety na wystawę w formie voucherów, które są ważne trzy miesiące od dnia zakupu. Można je kupić w kasie Kolejkowa.

Rodzaj biletu Cena biletu
Normalny 32 zł
Ulgowy 26 zł

Kolejkowo – godziny otwarcia

Kolejkowo jest otwarte codziennie, także w święta i w niedziele niehandlowe. Makietę można zwiedzać w godz. 10-18. Zwiedzanie trwa około 1,5 godziny, ale nie ma ograniczeń dotyczących czasu oglądania Kolejkowa. Do Kolejkowa nie można wchodzić ze zwierzętami.

Kolejkowo - godziny otwarcia
codziennie 10:00 - 18:00

Kolejkowo Wrocław – dojazd i parking

Kolejkowo od lipca 2021 r. znajduje się na I piętrze Sky Tower (najwyższego budynku we Wrocławiu) przy ul. Powstańców Śląskich 95. Do Kolejkowa można dojechać komunikacją miejską:

 • tramwajami linii: 2, 6, 7, 9, 17, 20 (przystanek ul. Wielka),
 • autobusami linii: A (przystanek Rondo).

Bilety na tramwaj lub autobus kupimy w niektórych kioskach, w automatach na przystankach (zapłacimy kartą płatniczą lub gotówką) oraz za pomocą karty płatniczej w każdym tramwaju i autobusie. Po zbliżeniu karty do panelu, bilet kodowany jest na karcie. Nie dostaniemy drukowanej wersji biletu.

Parking w okolicy Kolejkowa

Zmotoryzowani mogą zostawić auto na podziemnym, płatnym parkingu w Sky Tower (wjazd od strony ul. Wielkiej). W pobliżu znajdują są także parkingi i miejsca postojowe przy:

 • ul. Hirszfelda,
 • ul. Wielkiej,
 • ul. Zielińskiego,
 • ul. Kamiennej 7 (płatny parking).

Atrakcje w Kolejkowo Wrocław – czy warto odwiedzić miniaturowe miasto?

Kolejkowo to największa makieta kolejowa w Polsce. Ma ponad 700 mkw. Zbudowano na nich kilkadziesiąt miniatur najbardziej rozpoznawalnych miejsc z Wrocławia i Dolnego Śląska w skali 1:25. Można tu znaleźć m.in. Rynek we Wrocławiu z zabytkowym ratuszem, a w jego pobliżu postać prezydenta miasta Jacka Sutryka, który udziela wywiadu ekipie telewizyjnej.

Znanych postaci jest więcej. Na makiecie rozpoznać można szefa toru wyścigów konnych – Jerzego Sawkę i piłkarzy Śląska, a pod budynkiem Dworca Świebodzkiego rozlokowała się ekipa popularnego show „Mam talent” z prowadzącymi Marcinem Prokopem i Szymonem Hołownią.

Są wieżowce wrocławskiego Manhattanu, dom handlowy Solpol i hotel Monopol, mosty i fragment Odry ze stateczkami i rowerami wodnymi oraz knajpiane zagłębie pod nasypem przy ul. Bogusławskiego z gośćmi siedzącymi przy stoliku.

W innej części Kolejkowa zobaczymy Karpacz i Śnieżkę, z charakterystycznymi spodkami obserwatorium astronomicznego. Kto był w Rudawach Janowickich, ten rozpozna schronisko „Szwajcarka”. Poza tym znajdzie się tu sporo wiaduktów, tuneli, mostów i innych oryginalnych elementów dolnośląskiej architektury.

Nazwa Kolejkowo zobowiązuje – po 800 metrach torów kursują pociągi, a sieć zwrotnic, dworców, przejazdów i mijanek jest imponująca. Poza tym możemy obejrzeć 280 nowoczesnych i zabytkowych samochodów, radiowozy, taksówki, tramwaje. Są motocykliści, a nawet rowerowy tandem, którym pędzą ksiądz i zakonnica.

Kolejkowo to zabawkowe miasteczko, które tętni życiem. Miniaturowi mieszkańcy wiodą tu swoje miniaturowe życie. Pracują na budowie i w polu, dojeżdżają do pracy, spotykają się w restauracjach, bawią się i grillują, spacerują po mieście, chodzą na zakupy. 

Słońce nad Kolejkowem zachodzi co kilka minut. Wtedy zapalają się światła w mikromieszkaniach, co pozwala podejrzeć ich mieszkańców. Sceny z życia kolejkowian zaintrygują i rozbawią także dorosłych.

Przyciski przy makiecie pozwalają uruchomić dźwig na budowie albo zachęcić złotą rybkę z oczka wodnego, aby przemówiła ludzkim głosem.

Kolejkowo ciągle się powiększa. Regularnie są tu dodawane nowe elementy makiety. 

Kolejkowo Wrocław – kontakt

Spółka: Fores sp. z o.o., Kolejkowo
Data otwarcia: 26 stycznia 2015 r.
Adres: Kolejkowo, Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95, Wrocław
Telefon: 880 008 004

Galeria

Kolejkowo – makieta kolejowa Wrocław w social mediach

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc