Kot Cafe

Data utworzenia: 2022-08-08

Kot Cafe to pierwsza kocia kawiarnia we Wrocławiu. Z drugiej jest to tymczasowy dom dla kilku kotów, podopiecznych Fundacji Koci Zakątek.

Kot Cafe - godziny otwarcia

poniedziałek - niedziela 10:00 - 20:00

 

Mieszkają w niej koty, a odwiedzający goście mogą je pogłaskać, zaadoptować, a przede wszystkim spędzić czas w kocim towarzystwie.

Poduszki na parapetach, zabawki dla kotów, drapaki, kartony czy pomalowane ściany, a przede wszystkim dużo kocich motywów – tak wygląda pierwsza kocia kawiarnia we Wrocławiu przy ul. Dubois 25. Jej założycielka, Agnieszka Gurgul, od dziecka kocha koty. Obecnie sama jest właścicielką trzech kociaków. Pomysł na kocią kawiarnię pojawił się w jej głowie przed pięcioma laty.

Miejsce z jednej strony jest standardową kawiarnią, w której na gości czekają różne rodzaje kaw, herbat, ciast, tortów, a także słonych przekąsek, jak tarty czy kanapki. W ofercie będą także ciasta bezglutenowe i bez laktozy oraz smoothie i shake. Z drugiej jest to tymczasowy dom dla kilku kotów, podopiecznych Fundacji Koci Zakątek, w którym przebywają one 24 godziny na dobę.

Na co dzień w lokalu mogą przebywać osoby od 14. roku życia. W każdą niedzielę właścicielka organizuje jednak dzień dla dzieci, z dodatkowymi animacjami, grami i warsztatami, m.in. zabawy tematyczne, edukacyjne czy plastyczne z animatorką. Na dorosłych czekają natomiast wykłady o adopcji kotów lub zajęcia z kocim behawiorystą.

Galeria

Kot Cafe w social mediach

Więcej miejsc