Krasnal Piernikarz

Data utworzenia: 2024-01-22

Krasnal Piernikarz - przewodnik po piernikach i lokalnych smakołykach. Warto odwiedzić Piernikarza szukając lokalnych smakołyków z Dolnego Śląska.

Krasnal Piernikarz to najsłodszy z wrocławskich krasnali. Krasnal ów jest znawcą starych przepisów na dolnośląskie pierniki historyczne. W poprzednich latach zamieszkiwał przy ulicy Kurzy Targ 5 we Wrocławiu, ale ostatnimi czasy przeniósł się na stałe do Hali Targowej przy ulicy Piaskowej 17, dołączając do dwóch innych krasnali.

Krasnal Piernikarz zamieszkał tam na stoisku numer 70 - Produkt Lokalny z Dolnego Śląska. Nowe miejsce jest idealne dla niego, albowiem oprócz doskonałej znajomości przepisów na historyczne pierniki, których jest na tym stoisku mnóstwo, uwielbia on także inne lokalne smakołyki. W drodze z wrocławskiego rynku na Ostrów Tumski koniecznie odwiedzcie Krasnala Piernikarza, u niego możecie liczyć na wiele opowieści o lokalnych produktach i smakołykach z których słynie Dolny Śląsk.

Opowie on Wam o takich piernikowych smakołykach jak, Bomba Legnicka, Konfekty Nyskie, Piernik Lessinga, Węgielki Wałbrzyskie, Śląskie Chłopskie Kęsy, Kęsy Bolka Świdnickiego i wiele, wiele innych. Ponieważ pierniki powstają z dobrego jakościowo miodu to Krasnal również bardzo chętnie Wam doradzi w wyborze znakomitego dolnośląskiego miodu z zacnej pasieki.

W nowym miejscu zamieszkania poza Krasnalem, dolnośląskimi piernikami i miodami znajdziecie również lokalne przysmaki takie jak słodkie przetwory, sery, soki, wina i żywność w klimacie slowfood.

Galeria

Więcej miejsc