Krasnalka Karmiąca Piersią (Laktoludka)

Data utworzenia: 2024-05-29

Poznajcie Laktoludkę, czyli wrocławską krasnalkę karmiącą piersią na Wyspie Bielarskiej we Wrocławiu.

Poznajcie Laktoludkę, czyli wrocławską krasnalkę karmiącą piersią. Ta piękna istota karmiąca dzieciątko na ławeczce na Wyspie Bielarskiej ma przypominać, że karmienie piersią to naturalna rzecz, prawo mamy i dziecka i że kobiety karmiące piersią są mile widziane w przestrzeni publicznej. Warto karmić piersią, warto pokazywać, że może to być piękne doświadczenie. Warto to robić dla zdrowia dziecka, kobiety, dla całego społeczeństwa i dla środowiska.

Laktoludka z Laktocytkiem dołączyli do wrocławskiej rodziny krasnali w maju 2024 r. z okazji świętowania Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, który corocznie odbywa się w dniach 26.05 - 1.06 r.

Pomysłodawcą i fundatorem rzeźby jest Stowarzyszenie Ochrony Promocji i Wsparcia Karmienia Piersią z siedzibą we Wrocławiu, a twórcą projektu i jego wykonawcą rzeźbiarka i entuzjastka karmienia naturalnego Pani Maciejka Bokrzycka. Rzeźba powstała dzięki zaangażowaniu darczyńców (kwota uzbierana na zrzutce.pl wyniosła 82% kosztów postawienia rzeźby) i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który także wsparł działania promocyjne z nią związane, objęte zadaniem publicznym pt. „Kształtowanie postaw w zakresie pozytywnego odbioru karmienia piersią w miejscach publicznych”, realizowanym przez SOPWKP i finansowanym ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Celem zadania jest promowanie karmienia piersią w społeczeństwie jako istotnego elementu profilaktyki zdrowotnej, z jednoczesnym promowaniem karmienia piersią w przestrzeni publicznej w celu budowania kultury karmienia piersią (normalizacja karmienia piersią), a także promowanie Dolnego Śląska jako województwa przyjaznego karmieniu piersią. Więcej na ten temat, wraz z materiałami informacyjno-edukacyjnymi dotyczącymi karmienia piersią do pobrania na www.sopwkp.pl (zakładka PROJEKT KRASNALKA).

Galeria

Więcej miejsc