Krasnalka Wandzia

Data utworzenia: 2022-07-15

Szkoła Podstawowa nr 81, ul. Jastrzębia 26, 53-148. Przed wejściem do szkoły na pamiątkowej tablicy przy schodach.

Himalajka Wanda przebyła długą drogę, by trafić do Wrocławia, lecz żadne góry jej nie pokonały. Po wielu wyprawach na szczyty słynna himalaistka wspięła się na teren Szkoły Podstawowej nr 81 im. Wandy Rutkiewicz na ulicy Jastrzębiej 26.

Nasza dzielna krasnalica od zawsze interesowała się górami. Jej marzeniem było zdobycie wszystkich ośmiotysięczników, co dla takiego szkraba jak ona stanowiło nie lada wyzwanie. Dzięki jej determinacji zdobyła aż osiem z czternastu! Zwiedziła również Tatry, Alpy, a nawet Himalaje.

Zanim jednak Wanda poznała świat himalaizmu, otrzymała dyplom inżyniera-elektronika i grała w pierwszej lidze w krasnalowej siatkówce. Wanda może pochwalić się innymi wieloma sukcesami, na przykład wejściem do „Księgi rekordów Guinnessa” za bycie pierwszą krasnalicą na szczycie K2, byciem autorką książek i filmów alpinistycznych czy też samym wspięciem się na Mount Everest, czyli najwyższy szczyt na Ziemi i to jako trzecia krasnalica na świecie, a pierwsza europejska krasnalka! Swoim wielkim uśmiechem i pyzatymi policzkami przypomina innym, tym małym i tym dużym, żeby zawsze dążyć do celu.

Jeżeli taki niewielki skrzat jak ona umie się wspiąć na takie szczyty, także my powinniśmy sięgać po nasze marzenia. Nikodem Wyspiański z klasy 8b Szkoła Podstawowa nr 81 we Wrocławiu im. Wandy Rutkiewicz

Galeria

Więcej miejsc