Luminator

Data utworzenia: 2022-07-11

Po cichutku, nie szukając rozgłosu, jeden z krasnoludków wykonuje tytaniczną wręcz pracę, by pozostałe skrzaty zawsze miały prąd, światło i energię do działania

To Luminator, czyli jak samo imię wskazuje krasnal dający światło.

Jak wiemy, krasnale to tradycjonaliści, niechętnie patrzący na wszelkie nowinki techniczne i postęp cywilizacyjny. Wyjątkiem wśród nich jest idący z duchem czasu Luminator, który zawsze stara się być na bieżąco z najnowszymi technologiami. Nic dziwnego, ta wiedza i umiejętności są mu potrzebne do pracy. Dlatego też swoje obowiązki Luminator wykonuje przy użyciu laptopa, a w nocy zapala sobie nad głową lampkę, by móc pracować również po zmierzchu. Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie, kiedy Luminator śpi i wypoczywa.

Ale jego pracowitość czy wręcz nawet pracoholizm nie jest fanaberią bądź kaprysem. To konieczność. Bez jego ogromnego wysiłku w Mieście Krasnali panowałyby egipskie ciemności, nie byłoby bieżącego dopływu prądu, a skrzaty zamiast pomagać ludziom – spałyby całymi dniami zupełnie wyzute z energii. Dlatego Luminator bez wytchnienia haruje i rozwiązuje za pomocą swojego komputera wszystkie problemy związane z krasnalową energetyką.

Luminatora można podglądać przy pracy w siedzibie firmy Tauron przy ul. Sudeckiej 95-97.

Galeria

Więcej miejsc