Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Data utworzenia: 2015-09-03

Narodowe Forum Muzyki to nowoczesny kompleks sal koncertowych oraz siedziba wrocławskiej orkiestry symfonicznej, a także miejsce wielu znaczących wydarzeń.

Narodowe Forum Muzyki jest jednym z największych w Europie Środkowej obiektów koncertowych. W NFM-ie mieszczą się aż cztery sale koncertowe  - Sala Główna i trzy sale kameralne.  Wszystkie sale zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły być tam prezentowane wszystkie rodzaje muzyki. 

Główna Sala NFM ma aż 1804 miejsca. Prócz płaskiego parteru, amfiteatru i chóru, który znajduję się za estradą sala posiada również trzy balkony.

W Narodowym Forum Muzyki znajdują się również inne sale:

  • sala czarna,
  • sala czerwona,
  • sala kameralna

Narodowe Forum Muzyki - godziny otwarcia, ceny biletów

Narodowe Forum Muzyki można zwiedzać z przewodnikiem. Zwiedzanie jest możliwe w 20-osobowych grupach. Czas zwiedzania to 90 minut. Bilety na wycieczkę można kupić online albo w kasie biletowej. Kasa jest otwarta w godzinach:

poniedziałek - piątek 11:00 - 18:00 
sobota 14:00 - 19:30
niedziela nieczynne

Zwiedzanie Narodowe Forum Muzyki z przewodnikiem odbywa się wyłącznie w języku polskim. Program wycieczki indywidualnej jest dostosowany do dorosłych odbiorców. Wycieczka indywidualna nie jest dostosowana do dzieci poniżej 8-go roku życia. Dokładny termin zwiedzania jest zależy od terminów prób i wydarzeń, które maja miejsce w NFM. Możliwe jest również zwiedzanie w grupach zorganizowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Dla grup szkolnych, przedszkolnych i licealnych maksymalna liczba osób w grupie wynosi 30. W przypadku wycieczek powyżej 20 osób, koszt każdego dodatkowego dziecka wynosi 10 zł. W przypadku wycieczek dla dorosłych maksymalna liczba osób w grupie to 30, a powyżej 20 osób, koszt dodatkowej osoby wynosi 15 zł. Ceny biletów na koncerty można znaleźć na stronie: www. nfm.wroclaw.pl/bilety

Narodowe Forum Muzyki - najważniejsze informacje

Narodowe Forum Muzyki powstało na zamówienie miasta Wrocławia.

W budynku na placu Wolności inspirowanym kształtem skrzypiec - zaprojektowanym przez wybitnego architekta Stefana Kuryłowicza, znajdują się cztery sale koncertowe z doskonałym systemem nagłośnienia (główna sala ma 1800 miejsc), studio nagraniowe, pomieszczenia wystawiennicze, sale konferencyjne. Przy okazji budowy NFM pod płytą pl. Wolności powstał wielopoziomowy parking samochodowy.

Gmach NFM został otwarty we wrześniu 2015 roku. Dzisiaj jest siedzibą Orkiestry Filharmonii Wrocławskiej i jedenastu zespołów instrumentalnych i wokalnych. To także główne miejsce koncertów festiwalu Wratislavia Cantans i wielu innych wydarzeń muzycznych i kulturalnych. M.in gali Europejskiej Nagrody Filmowej w grudniu 2016 roku.

Galeria

Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław w social mediach

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc