Nestorek

Data utworzenia: 2023-11-06

Opiekun Uczniów Szkoły Podstawowej nr 50 im. Ossolineum mieszczącej się przy ul. Czeskiej we Wrocławiu.

 Przyjazny, pełen życzliwości, uśmiechnięty wita w progach najmłodszych uczniów, starszym zaś służy dobrą radą i lekkim piórem. Krasnala nazwaliśmy Nestorkiem od imienia sędziwego dębu Nestor, pomnika przyrody, który to swoją wyjątkowością cieszy społeczność Naszej Szkoły już od pokoleń. Chodzą słuchy, iż ten mały skrzacik od jakiegoś czasu przechadzał się po okolicy i szukał dla siebie domu. Chował się pod liśćmi, które były dla niego schronieniem.

Pewnego razu dostrzegł wyjątkowe drzewo, które przykuło jego uwagę. Dostojny, pełen wdzięku dąb Nestor opowiedział mu swoją ponad 200-letnią historię, po czym zostali najlepszymi przyjaciółmi. Nestorek jest miłośnikiem przyrody, kolekcjonuje liście i żołędzie, ogromną frajdę sprawia mu rozwiązywanie zagadek. Dużo czyta, rozumie mowę ludzi, a także zwierząt i drzew. Krasnal bardzo kocha wszystkie dzieci i uczy szacunku do otaczającego nas świata roślin i zwierząt.

Aby być blisko nich i swojego przyjaciela Nestora, od września 2023 roku zamieszkał w Szkole Podstawowej nr 50 im. Ossolineum przy ulicy Czeskiej we Wrocławiu.

Galeria

Więcej miejsc