Ogród Japoński

To jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów i relaksu. Oprócz kilkuset gatunków oryginalnych roślin, drzew, krzewów i kwiatów, w Ogrodzie Japońskim znajdują się stylizowane na orientalne brama i pawilon herbaciany.

Jedną z atrakcji miejsca jest staw z olbrzymimi karpiami oraz innymi gatunkami ryb. W Ogrodzie Japońskim często organizowane są pokazy parzenia herbaty, koncerty i imprezy plenerowe.

Ogród Japoński powstał przy okazji organizowanej we Wrocławiu w 1913 roku Wystawy Światowej. Inicjatorem jego budowy był hrabia Fritz von Hochberg, który zaangażował japońskiego ogrodnika Mankichi Arai. Po imprezie zabudowę rozebrano, jednaka zachowała się część oryginalnej roślinności, układ alejek oraz staw.

Pomysł rewitalizacji Ogrodu Japońskiego pojawił się w latach 90. Odbudowa z udziałem specjalistów z Japonii trwała trzy lata, jednak wrocławianie nie cieszyli się długo nowym miejscem. W 1997 roku dwa miesiące po otwarciu Ogród Japoński zniszczyła powódź. Przepadło 70 proc. nowo nasadzonych roślin.

Na kolejne otwarcie azjatyckiej enklawy czekać trzeba było do października 1999 r.

 

Galeria

Więcej miejsc